KSP Seçimin İptalini İstedi

Gösterim: 2497

KSP,  2009 yerel seçimlerin iptali için Yüksek Seçim Kuruluna Başvurdu.  31 Mart akşam saatlerinde başvurusunu yapan KSP gerekçe olarak “Seçim güneşli bir günde yapılmıştır. Zira güneşli gün halkın aklında ampulü anımsatır. Bu nedenle AKP’ye bu kadar oy çıkmıştır. Daha kapalı bir günde seçim tekrarlansa iyi oy alacağımızı düşünüyoruz. Bu nedenle 2009 Mart yerel seçimleri iptal edilmelidir.” Dedi.

Yüksek Seçim Kurulunu ise itirazı kabul edecek gibi, detaylar haberin devamında

Bu 1 Nisan Şakamızdır.

1 Nisan şakalarının tarihçesiyle ilgili bir diğer hikâye de şu şekilde anlatılıyor:

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

 

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil: "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

 

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerinde Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

 

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında "Hile Günü" olarak kutlanmaktadır.

Comments are now closed for this entry