Ücretsiz Pardus varken, İşletim sistemine Servet Ödemeyin !

Gösterim: 3706
Pardus 2008

Pardus, TÜBİTAK-UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) bünyesinde yürütülen bir işletim sistemi geliştirme projesidir. Pardus açık kaynak kodlu ve GPL (GNU Genel Kamu Lisansı) ile dağıtılan bir özgür yazılımdır.

Özgür yazılımlar kullanıcılarına diledikleri gibi çalıştırma, çoğaltma, inceleme ve değiştirme, ve yeniden dağıtma özgürlüklerini koşulsuz olarak verirler. Bu özgürlükler sayesinde kapalı kodlu ve sahipli yazılımlara göre daha fazla güvenlik, esneklik ve tasarruf sağlarlar.

Ulusal işletim sistemi Pardus, kendini yeniledi ve Windows ile savaşmaya hazır. Ücretsiz, hızlı ve kolay kullanım vaad eden Pardus 2008 sistemi kullanıcıların hizmetine sürüldü.

Yurtdışında geliştirilen işletim sistemlerinin dikkatini çekmeyi başaran, Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ve Tübitak tarafından desteklenen Pardus, uzunca bir süreden sonra kendini yeniledi ve son hali ile indirilmeye hazır.

Tamamen özgür bir yazılım olan Pardus, ücretsiz olarak isteyen herkese dağıtılıyor. Linux dünyasına adım atmak isteyenler,

bu işletim sistemi ile başlangıcı gerçekleştirebilirler.

* Windows'tan Pardus'a Geçiş Pardus 2008'de gelen Göç Aracı sayesinde Windows'tan Pardus'a taşınmak oldukça kolay.

* Bunun yanı sıra, Windows'ta da olan sistem geri yükleme özelliği, artık Pardus'ta da var.

* Sisteminiz çökse bile, o tarihten önce çalışan en iyi ayarlara geri dönüş yapabiliyorsunuz.

* Yüklü olan bir paketin yeni sürümü çıktığında, paketin tamamı yerine sadece değişiklikleri indirebileceksiniz. Bu yenilikle, internet bağlantınıza yük getirmiyor!

 
* Pardus 2008'de yüklü olan Firefox ve OpenOffice gibi önemli yazılımların en güncel sürümleri de hazır. Böylece temel bilgisayar uygulamalarını, Pardus 2008 ile kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

Pardus 2008'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz

Kurulumu Öğrenmek için  TIKLAYINIZ

Add comment