Metem Sergisi Açıldı

Gösterim: 2522
Açılış Metemİlçemiz Emirdağ Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı. Açılışa İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Sağlık Grup Başkanı ve Devlet Hastanesi Başhekimi Selami Kılıç, Meteoroloji Müdürü Çoşkun Hadak, daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrencilerle çok sayıda davetli katıldı. Mesleki teknik eğitimin oranının artırılması bir devlet politikasıdır. Grup Hem'den Yalan Dünya Metem Sergisinden Videolar Bölümümüzde ImageImage

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Adem TANRIVERDİ yaptı. Konuşmasında; “ Bir yıl boyunca öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmaları sergilemek, aynı zamanda, Mesleki ve teknik eğitimi okulumuz nezdinde tanıtmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz faaliyetimize hoş geldiniz der ve katılımınızla bizi onurlandırdığınız için hepinize saygılar sunar, teşekkür ederim” dedi.

 ImageImage

            Mesleki ve Teknik eğitim gerek okul açma aşamasında, gerekse eğitim süreci boyunca oldukça pahalı bir eğitimdir. İlçemizde okulumuzun varlığı bir şanstır. Gelişmiş ülkelerde öğrenci sayısı bakımından, mesleki eğitimin genel liselere oranı  % 65 olmasına rağmen ülkemizde tam tersidir. Genel liseler sadece üniversiteye yönelik öğrenci yetiştirmesine ve bir çoğunun üniversiteye gidememesine rağmen, öğrencilerin genel liseleri tercih etmeleri anlaşılır bir durum değildir. 

ImageImage

        Biz okulumuzu ilçemizde tanıtmak amacı ile yürüttüğümüz etkinlikler kapsamında; broşür ve VCD hazırladık, tüm ilköğretim okullarına bizzat giderek öğrencilere mesleki ve teknik eğitim hakkında bilgi verdik ve öğrencilere birer adet VCD dağıttık.

 ImageImage

Mesleki teknik eğitimin oranının artırılması bir devlet politikasıdır. Bu kapsamda okulumuz mezunları meslek sahibi olmalarının yanı sıra, iş yeri açma belgesi ve ustalık belgesi alma, 2  yıllık yüksek okullara sınavsız geçiş hakkına sahip olmalarının yanı sıra, üniversite sınavında alanlarında bir bölümü tercih etmeleri durumunda ek puan almaktadırlar

  ImageImage         

            Okulumuzda gelecek öğretim yılından itibaren Anadolu teknik lisesi bilgisayar alanında öğretime başlayacaktır. OKS sınavı ile öğrenci alacak olan Anadolu teknik lisemize ilköğretim okulu müdürlerimizden öğrencileri yönlendirmelerini bekliyoruz.

            Sözlerime son verirken tüm davetlilere katılımları için teşekkür ederim" dedi.

açılışı Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin tarafından yapıldı. Daha sonra Kaymakam ve beraberindekiler bölümleri gezdiler. Davetlilere etli pilav ve ayran ikram edildi.
Öğrenciler ( Grup HEM ) grubunun türküleri eşliğinde doyasıya oynayıp halay çektiler. Düzenlenen sergi muhteşem olmuştu. Bizde başta okul yönetimi olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

 

Comments are now closed for this entry