Vatan Sağolsun Ayakta Alkışlandı

Gösterim: 2683
Vatan Sağolsun

İlçemizde Şükrü Mola İlköğretim Okulu'nun organize ettiği ve Ankara Kültür Tiyatrosu'nun sahnelediği "Vatan sağ olsun" adlı oyun ilçemiz kapalı spor salonunda sahnelendi.

İlk ve ortaöğretim öğrencileri için saat 9.00, 12.00 ve 15.00’te sahnelendi. Aileler için saat 20.00’de sahnelenen iki perdelik oyun Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu insanının düşmana karşı ortaya koyduğu mücadeleyi anlatıyor.

 Mithat Düden'in yazdığı tiyatro eserini Ankara Kültür Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi. Oyuncuların Tiyatro Vatan sağolsunsergilediği performans izleyicilerden tam not aldı. Oyunun yönetmenliğini Mümtaz Karagöz, genel sanat yönetmenliğini Bekir Alnıak, yönetmen yardımcılığını Barış Akın, dekor ve kostüm yönetmenliğini de Ateş Şerci yaptı.

 Tiyatro sonunda görüştüğümüz Şükrü Mola Okul Müdürü Metin Sağlam “Bu tiyatro Şükrü Mola Öğretim okulu ve aile birliğinin çabalarının meyvesidir. 10-16 Kasım Atatürk’ü anma ve Atatürk haftasında sergilenmesi o yıllarda atamızla birlikte halkımızın çektiği sıkıntıları çocuklarımıza ve ailelerimize aksettirmekti. Bu konuda başta Ankara Kültür Tiyatrosuna ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
Bizde emirdag.com.tr olarak Şükrü Mola İlköğretim Okulunu kutluyor diğer okullarımızında böyle etkinliklere ön ayak olamlarını temenni ediyoruz destekleyeceğimizi belirtiyoruz.
Tiyatrodan resimler haberin devamında...

Ankara kültür tiyatrosu
Ankara kültür tiyatrosu

Ankara kültür tiyatrosu
Ankara kültür tiyatrosu


Comments are now closed for this entry