Fatih İlköğretim Okulu'nun Anıtkabir Ziyareti

Gösterim: 3960
Fatih İlköğretim Okulu Anıtkabir Ziyareti

Fatih İlköğretim Okulu'nun Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen "Ata'yı Ziyaret" konulu gezi 15 Kasım 2008 günü gerçekleştirildi.

15 kasım sabahı Okul Müdürü İbrahim KARADAĞ, Öğretmenler; Özge CANGÖKÇE, Kadir TEKE, Türkan KARABIYIK ve Ramazan ATLAR'dan ve 41 öğrenciden oluşan Fatih İlköğretim Okulu ekibi Anıtkabir'de Atatürk'ün huzurunda idi. Öğrencilere derslerde anlatılan Atatürk'le ilgili bilgi ve hatıraların görüleceği en önemli yer olan Anıtkabir ile Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi gezilmesi tarihi anların gözlerde canlanmasına sebep oldu. Devletimizin kurucusu Atatürk'ün mezarını ziyaret etmek O'na olan vefa borcumuzu yerine getirmek için bir vesile olmaktaydı.

Fatih İlköğretim Okulu Ekibi'nin diğer bir gezi ziyaretgâhı da ilk TBMM oldu. İlk TBMM'nin ziyaret edilmesi ile yakın tarihle ilgili çok önemli bir kurum öğrencilerce yakından tanınmış oluyordu. Öğrencilerin İlk Meclis'te Mustafa Kemal'in Meclis Kürsü'sünden Başkan olarak oturumu yönettiği anları düşünmesi gezi ekibi için duygusal anlar yaşattı.

Gezinin geçmiş tarihle ilgili bir durağı da vardı: Polatlı yakınlarındaki Gordion Müzesi ve Kral Midas'ın mezarı. Ekip Frigler'in başkenti Gordiyon'u ve Kral Midas'ın Mezarı'nı ziyaret ederek Batı Anadolu'nun eski sahiplerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Gezinin eğlence kısmını Hayvanat Bahçesi ziyareti oluşturdu.

Öğrenciler belgesellerde izlediği hayvanları yanı başlarında gördüklerinde bazen çok güzel bazen korkutucu duygular yaşadılar.

Comments are now closed for this entry