Bir İlk

Gösterim: 1896
Ayse Yamaç

Tarih 17.12.2008. Yer Aziziye İlköğretim Okulu. Ve içimizden biri, Aziziye’den biri bizimleydi bugün. Saat 11.00’da başlayan imza atma etkinliği Hocamızla beraber bizimde içimizi içimize sığdırmadı.O anın gelmesiyle yani mikrofon Ayşe Yamaç’ın güven veren, sevgi dolu sesinin yankılanmasıyla bu topraklarda yetişmenin onurunu bir kez daha içimizde hissettik.

          Katılımlarıyla Emirdağ İlçe Kaymakamı Belediye Başkanı İl Genel Meclis Üyesi, Kurum Müdürleri ve eğitim öğretimin ayrılmaz parçası olan öğretmenlerle öğrencilerimiz etkinliğe ayrı bir renk kattılar.

Aziziye İlköğretim Okulu Müdürü Levent Aytek ’in girişimleri ile gerçekleşen söyleşide

Yamaç” Ben Emirdağ ilçesinin yetiştirdiği bir kişiyim. Şuan burada bu seçkin davetli topluluğu ile bir arada bulunmaktan onur duyuyorum . Hep kendi kendime derdim .Dünyanın her yerinden davet alıyorum. Ya neden Memleketimden neden davet almıyorum diye. Sağ olsun Levent bey bu konuda davette bulundu ve şuan burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Emirdağ denince akar sular durur” dedi. Söyleşide konuklar ve öğrenciler Yamaç ‘a çeşitli sorular sordular. Yazar yamaçta bu soruları içtenlikle cevapladı. Daha sonra okul müdürlüğünce misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Yazarda okurlarının kitaplarını imzaladı. Söyleşiye İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, İlçe Şube Müdürü Fevzi Karaduman, Okul müdürleri , öğrenciler ile diğer davetliler katıldı.

           Son derece nezih bir ortamda geçen bu etkinliğe Aziziye İlköğretim Okulu ev sahipliği yapmıştır. Okulumuzun ilkini gerçekleştirdiği bu ve benzeri etkinliklerin daha da çoğalarak devam etmesi temennisiyle…

Comments are now closed for this entry