Türkiyenin Yeni Ve Farklı Edebiyat Dergisi Edebdağ Yayın Hayatına Başladı

Gösterim: 2270
Edebdağ

İki aylık edebiyat-sanat, fikir- dergisi Edebdağ geçtiğimiz hafta içinde yayın hayatına başladı. Genel yayın yönetmenliğini ve yazı işleri müdürlüğünü Ayşe Yılmaz’ın yaptığı derginin yayın kurulu ise edebiyata hak ettiği değeri layıkıyla veren isimlerden oluşmaktadır. Yayın kurulu Doç. Dr. Abdullah Şengül, Dr. Ömer Faruk Yaldızkaya, Mehmet Nuri Parmaksız, Bekir Sıtkı Sayın, Av. Ahmet Şahbaz, Tuğra Sezgi, Şükran Bütün, Emrah Mola, Erhan Koyuncu, Emel Hurma’dan oluşmaktadır.

Türkiye’nin en yeni edebiyat dergisi olan Edebdağ çok renkli yazılarla, mühim dosyalarla oluşturularak; önemli sanatçılarla yapılan röportajlarla kuvvetlendirilmiştir. Edebdağ dergisi ilerleyen aylarda ulusal öykü ve şiir yarışmaları yaparak genç kalemleri Türk edebiyatına kazandırma gayesi taşımaktır.  

Emirdağ kaymakamı sayın Zekeriya Güney’in de katkıları ile edebiyat camiasına sunulan Edebdağ dergisi üç dosya olarak hazırlanmaktadır. I. dosyada araştırmalar, kanaatler ve uzman yazıları olacaktır. II. dosya “Elekçi” adı verilen bir dosya olup şiir, öykü, deneme vb. türü yazıları içerecektir. III. dosya “Edebiyat- Sanat- Haberleri” nden oluşacaktır.

 Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi merkezli dağıtımı yapılacak olan bu dergi şimdiden Türkiye’nin her köşesinden aboneleriyle buluşmuştur. Aynı zamanda Edebdağ Emirdağ'ın ilk ve tek edebiyat dergisidir. Dergi aboneliği yıllık 15 ytl.’dir. Abonelere çekilişlerle çeşitli hediyeler de verilcektir. Dergiye abone olmak isteyenlerin bu taleplerini ve yazılarını dergi dahilinde değerlendirmek isteyen yazarların çalışmalarını This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. a ulaştırmaları beklenmektedir.  Derginin ve dergiciliğin devamı için edebiyatseverlerin ilgisi beklenmektedir.

Comments are now closed for this entry