Tsr Emirdağ Yılbaşı Yayını Yapıldı

Gösterim: 2617
Tsr Yilbasi

Türkiye’nin Sesi Radyosu ve Emirdağ Belediyesi Ortaklığı ile “Yılbaşı eğlencesi programı” 31 Aralık gecesi İlçemiz kapalı spor salonunda yapıldı. TRT Ankara Radyosu sanatçıları Türk Halk Müziği sanatçısı Tülay Ağagil, Türk Halk Müziği sanatçısı Hasan Özel, Türk Sanat Müziği sanatçısı Hilal Çelebi Demirağ ve yine Türk Sanat Müziği sanatçısı Remzi Oktar,  gecede yerel sanatçılarımız ve öğretmenlerimizden Halil Rıfat Aydemir, Pınar Halaç, Fikret Akın, Yavuz Öztuncer, Serdal Kökçü ve Ümran Durmaz’dan oluşan Grup hem de Emirdağ Türküleri seslendirdi. Eğlenceye İlçe Kaymakamımız Zekeriya Güney, Belediye Başkanımız Lütfi İhsan Dağ ve çok sayıda halkımız, Yibo öğrencileri katıldı. Tsr Canlı Yayın

Saat 22:00 de başlayan programda başlangıç Emirdağ Türküsü Al Fadime’mle oldu. Arkasından Türk Sanat müziği eserleri seslendirildi. Canlı yayınlanan programa, Belçika’nın Spordan ve Aileden Sorumlu Emirdağ’lı Devlet Bakanı Emir Kır, Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Emirdağ’lı Sait Köse, EYAD, Emirdağ ve Yöresi Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Metin Eder, Dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Emirdağ’lılar telefonla canlı yayına bağlandılar.
Program esnasında salonda bulunanlarda uzaktaki yakınlarına Türkiye’nin Sesi Radyosu aracılığı ile selamlarını gönderdiler. 23:00 Haberlerin arkasından Grup Sahnede yerini aldı. Emirdağ Yöremize ait “Zalım Poyraz, Suvermez Yolu, Çorabını Ördüğüm, Lol Lol Lo “ türkülerini seslendirdiler.
Image

Saat 01:00’e kadar süren programda Halk müziği ve Sanat müziği eserleriyle devam edildi.  Geceden videoları önümüzdeki günlerde sitemizde yayınlanacaktır.
Image

Comments are now closed for this entry