Başarı Ön Adları Oldu

Gösterim: 2853

 Geçtiğimiz günlerde ilimiz genelindeki okullar arasında yapılan TKY (Toplam Kalite Yönetimi) değerlendirmeleri sonunu ekipler bazında Emirdağ Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi BİRİNCİ olurken,Emirdağ Aziziye İlköğretim Okulu İKİNCİ olmuştu.

Üç'te Üç Yaptılar

Emirdağ Gülsüm Hatun Sağlık Meslek lisesi girdiği iki dalda Genç Ekipler ve Kulüpler dalında birinci olurken,Aziziye İlköğretim Okulu'da Geleneksel Yıldızlarda birinci oldular.

 Geleneksel Yıldızlar"Da İl Birincisi Emirdağ

 Geleneksel dalda yapılan yıldızlar kategorisinde, Emirdağ Aziziye İÖO, İhsaniye Ayazini İÖO, Salim Pancar İÖO ve Mareşal Fevzi Çakmak İÖO ekipleri yarıştı.

Tüm ekiplerin gösterisi sona erdi ve jüri heyeti ekiplerin aldığı puanları açıkladı. Verilen puanlara göre,

85.33 puan alan Emirdağ Aziziye İÖO Yıldızlar Geleneksel İl Birincisi oldu.

Emirdağ ekibini, 84.33 puanla izleyen Mareşal Fevzi Çakmak ikinci, 81.33 puan alan Salim Pancar İÖO üçüncü ve İhsaniye ekibi 77.33 puanla dördüncü oldu.

Genç Ekiplerin Gösterisi Beğeni İle İzlendi

 Yıldızlar kategorisinde yapılan seçmeler sonrası Gençler kategorisine geçildi. Geleneksel dalda yapılan gençler kategorisinde, Sultandağı, Emirdağ ve il merkezinden 4 ekip yarıştı. Küçükler ve yıldızlara göre daha profesyonel bir gösteri sergileyen genç ekiplerin oyunları beğeni ile izlendi.

Yapılan değerlendirme sonrası,

88.33 puan alan Emirdağ Sağlık Meslek Lisesi Ortaöğretim Kurumları Gençler Geleneksel İl Birincisi,

86 puan alan Sultandağı Salık Meslek Lisesi il ikincisi, 84.33 puan alan Sultandağı Lisesi il üçüncüsü ve 84 puan alan Atatürk Sağlık Meslek Lisesi il dördüncüsü oldu.

Yöresel halk oyunları kültürünün yaşatıldığı, Halk Oyunları İl Seçmeleri bu yıl Okullar ve Yaygın Eğitim Kurumlarıarası arasında yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı 2009 yılı sosyal eğitim programı kapsamında, Halk Oyunları Afyonkarahisar İl Temsilciği tarafından organize edilen Halk Oyunları İl Seçmeleri haftasonu Atatürk Kapalı Spor Salonu"nda gerçekleştirildi. Geleneksel ve stilize dallarında 8 ayrı kategoride yapılan seçmelere, il merkezi ve ilçelerden toplam 20 halk oyunları ekibi katıldı. Bu sevinci sizler adına birlikte yaşadık. Emeği geçen isimsiz kahramanları tebrik ederiz.

Comments are now closed for this entry