Vergi Haftası Kutlamaları Başladı

Gösterim: 1876

Dün ülkemizde Vergi Haftası'nın 20. yıldönümü kutlamaları başladı.

Kutlamalar tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de dün başladı.

Kutlamalar, sabah 09.00'da Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün mey dana çelenk koymasıy la başladı. Atatürk Heykeli'ne çelenk sunulmasından sonra saat 10.30'da ilçemiz Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından ilçemiz Hükümet Konağı'nda bir kokteyl verildi.

Verilen kokteylde kuru pasta ve meyve suyu ikramında bulunuldu. Kokteyle ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı L.İhsan Dağ, Cumhuriyet Başsavcısı M.Zülfü Öner, Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Demir, CHP İlçe Başkanı Gürsel Erdem, DP İlçe Başkanı Adem Altıntaş, MHP Belediye Başkan Adayı Ceylan Morca, DP Belediye Başkan Adayı Aslan Sayın, Vergi Dairesi çalışanları ve mükellefler katıldı.

Kokteyl esnasında kısa bir açıklama yapan ilçemiz Kaymakamı Güney şunları kaydetti:

"Türkiye'de 20 yıldan beri kutlanan Vergi Haftasını burada da kokteylle kutluyoruz. Esnafımız, vatandaşımız, ticaret erbabımız, daire amirlerimiz herkes burada. Bu güzel etkinliği hep beraber bir hafta boyunca kutlayacağız. Esnaf ziyaretleri, mükellef ziyaretleri, okul ziyaretlerinde bulunulacak. Perşembe günü de bir önceki yılın vergi rekortmenleri Ticaret Odası'nda ödüllendirilecek. Vergi haftasında, vergi toplanmasına yardımcı olan ve vergi veren esnafımıza, ticaret erbabımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kutlamalar çerçevesinde önümüzdeki Perşembe günü Ticaret ve Sanayi Odasında da ilçemizin vergi rekortmenleri açıklanacak.

Image

Image 

Comments are now closed for this entry