chpkadinlargn(4).jpg

Cumhuriyet Halk Partisi Emirdağ İlçe Teşkilatıı 8 Mart Kadınlar gününü kandil dolayısıyla bir gün erken kutladı. Kutlamalara 300’e yakın partilinin 7 Mart Cumartesi günü saat 18:00’de Emirdağ Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Heykeline bırakılan çelenk bırakıp, saygı duruşunda durmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından Çınar Düğün Salonuna geçen partililer buradaki eğlenceye katıldılar. Resmi verilere göre salonda bulunan 650 sandalyeye ek olarak 300 adet de tabure getiren CHP Emirdağ İlçe Başkanlığı, ayaktakilerle beraber yaklaşık bin kişiye hitap edildiği duyurdu.

CHP Kadınlar günü kutlamasına CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Emirdağ Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ, CHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala, CHP’liler ve bayanlar katıldı. Gecenin sunuculuğunu gazeteci Cüneyt Gargılı yaparken program gençlik kollarının şiirleriyle başladı. Ardından Emekçi kadınlar günü hakkında bir konuşma yapan CHP Emirdağ İlçe Kadınlar Kolu Başkanı Mensure Kaya kadınların Cumhuriyet tarihindeki öneminden, Kurtuluş savaşındaki ve toplumumuzdaki kadınların öneminden bahsetti.

chpkadinlargn.jpgCHP Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan plaketler CHP’ye gönül vermiş yaşlı bayanlara verilirken, CHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala tarafından Emirdağ Belediye Başkan Adayı Lütfi İhsan Dağ’a Emirdağ’a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür plaketi sundu.

Plaket töreninin ardından Emirdağlı yerel sanatçı Bülent Çıraklı, Âşık Yoksul Derviş, Eskişehir’den Yusuf, Tayfun Eryılmaz sahne alarak CHP’li bayanları eğlendirdiler.

Eğlence devam ederken sunucu tarafından Emirdağ Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala ve ekibini sırasıyla tanıtıldı.

Daha sonra CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe bayanlara şu şekilde seslendi:”Hepinizin emekçi kadınlar günün kutlarım. Sizlerle buradayken kısa süreliğine buradan ayrılarak beldelerimizi gezdim. Adayazı’da, Davulga’da ve Bademli’de CHP ışığı yanacaktır. Burada sizlerden bu ekipteki arkadaşlarımıza oy istemekle kalmıyorum, çalışmanızı istiyorum.” Dedi.

CHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala:” Sizlere baktığım zaman ben Emirdağ’ın aydınlık geleceğini görüyorum. Bu güzel günde hepinizin kadınlar gününü kutlarım.”dedi.

Konuşmaların ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlence devam etti. Geceye Milliyetçi Hareket Partisi Emirdağ İlçe Teşkilatı da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

chpkadinlargn(3).jpg

chpkadinlargn(2).jpg

chpkadinlargn(1).jpg