Dsp de Kadınlar Gününü Unutmadı

Gösterim: 1931

8 Mart Dünya Kadın Emekçileri Günü Demokratik Sol Parti Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından Ünver Düğün Salonunda kutlandı. Saat 14,00’de başlayan programa 350’ye yakın bayan katıldı. Sunuculuğunu DSP İl Genel Meclis Üyesi adayı Dilek Sarı ve DSP Adayazı belediye başkan adayı Halil Yentür’ün yaptığı kutlama programında ilk olarak DSP Emirdağ ilçe başkanı Ayşe Sarı bir konuşma yaptı. Ayşe Sarı konuşmasında kadının Türk toplumundaki yerinden bahsederken iktidar hükümetini ağır bir dille eleştirdi.  Sarı:” Cumhuriyet fabrikalar kurmaktı, sayın başbakan’ın yaptığı milli servetin fabrikalarını satmak oldu. Cumhuriyet Türk vatandaşı demekti, siz ülkeyi etnik kimliğe böldünüz.” Dedi. Ayşe Sarı ilk defa mübarek mevlit kandilinin kadınlar gününe denk geldiğini hatırlatarak herkesin mevlid kandilini kutladı.

 Arkasından DSP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Av.İbrahim Coşkun Özpolat ve ailesi kürsüye davet edildi. DSP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Av.İbrahim Coşkun Özpolat:” 1994 yılında Emirdağ’da halk evi derneği başkanıyken geleneksel hale getirdiğimiz ve belediye hoparlörlerinden ilk kez kutladığımız Kadınlar gününü kutlamaya yine biz devam ediyoruz. Şu an siyasi ortamlara baktığımızda kadınlar gününü hiç kutlamayanlar, yıllardır sizleri unutanlar seçimler öncesinde oy kaygısıyla kadınlar gününü kutlamaya başlamışlardır. Ne kadar acı değil mi?

DSP’den adaylığımın açıklanmasının ardından ilk olarak söylemlerim arasında Kadınlarımıza Danışma ve dayanışma merkezi sözünü verdim. Burada sizler modern ortamda sorunlarınızı ve birlikte yapacaklarınızı konuşacak, görüşecek ve bizler de sizlerin burada aldığı kararları uygulayacağız. Sizlere seçime kadar vaat değil, seçimden sonra hizmet vermek için söz veriyorum.

 İşsiz olanlar, işe ihtiyacı olanlar bizim dönemimizde kurulacak olan iş atölyelerindeki emeklerinin karşılığını alacaklardır. Bakın iş vereceğiz demiyoruz, sizleri iş sahibi yapıp emeklerinizi ekonomik değere yani paraya çevirmenize yardımcı olacak ve bunun için halk pazarları kuracağız. Sizlerin sorunlarını biliyoruz. Sizlere yaşanabilir bir Emirdağ sözü veriyoruz. Bize görev verin sözümüzde duralım. Emirdağ sizin, desteğiniz bizim için önemli… Mübarek Mevlit Kandilinizi kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” Dedi.

DSP Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından özel davetli olarak gelen, Emirdağlı yazar Öğretmen Benisa’nın yazarı Huriye Saraç da kadınların hayattaki öneminden ve Emirdağlı kadınlardan bahsetti. Konuşmaların ardından Ankara’dan özel olarak gelen Ali Şafak ve Nebahat’ın müzikleriyle kadınlar günü eğlencesi başladı. saat 17:00'ye kadar süren eğlence halkın dağılmasıyla tamamlandı.

 Image

Image 

Comments are now closed for this entry