Emirdağ Ticaret Odası Temasları Sürüyor

Gösterim: 2051

Ticaret ve Sanayi Odası'nın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte organize ettiği 'Manisa için El Ele' kokteylinde, Emirdağ Ticaret Odası Başkanı Abdil Demiral ve yönetim üyeleri,  Manisa'nın siyaset ve iş dünyası bir araya geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun da yer aldığı kokteylde, gelecek için umutlu mesajlar verildi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın TOBB işbirliği ile Anemon Otel'de organize ettiği 'Manisa için el ele' kokteylinde, Manisalı işadamları ve siyasiler biraraya geldiler. 22. Dönem TBMM Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Bülent Kar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz’ın yer aldığı kokteyle çok sayıda iş adamı, meslek odaları temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Sıcak bir ortamda gerçekleştirilen kokteylde ilk olarak kürsüye gelen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir süre önce seçimlerini tamamlayarak yeni yönetim ile Manisa'ya hizmet için yeniden kolları sıvadığını ifade ederek, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin geçmişi hakkında bilgiler verdi. Sistemli bir çalışmanın eseri olarak Manisa ve Manisalılar için dünyanın parmakla gösterdiği bir organize sanayi bölgesi oluşturduklarına dikkat çeken Koşmaz,  Manisa sanayisini kısa zaman içerisinde yapılan atılımlar ile dünyanın en elverişli bölgesi haline getirdiklerini dile getirdi.

 

Manisa'da hizmetin dışında başka bir düşünceleri olmadığını dile getirerek, aynı mantalite ile gelecek dönemde de bu hizmetlere yenilerini eklemeyi arzuladıklarını belirtti. Başkan Kar, Niobe'nin karşı cephesinde bulunan ve harabe görünümden, restore edilerek modern bir görünüme kavuşturulan Kabak Tekkesi'nin restorasyonunda gösterdiği hassasiyetten dolayı iş adamı İsmail Akçura'ya bir teşekkür plaketi verdi.

Vali Celalettin Güvenç de bir konuşma yaparak, "Bugün burada oluşan birlik ve beraberlik tablosu, Manisa'nın gelecek yarınları açısından çok önemli. Sanayimiz, sanayicilerimiz ve  siyasilerimiz ile elbirliği içerisinde Manisamız'ı daha da geliştirmek güçlendirmek için çalışalım" diye konuştu.

Kokteylde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise yaptığı konuşmada, "Manisamız zenginleşir ve güçlenirse ülkemiz de güçlenir. Bunun için elimizdeki tüm imkânlarımızı kullanarak, Manisamızın daha güçlendirilmesi için kullanmak zorundayız. Bu güzel tablo Manisa için çok önemli. Ktılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Buradaki birliktelik umarım Manisanın geleceğine yönelik iyi diyalogların önünü açacaktır" dedi.

22. Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç da gerek sanayicilere gerekse siyasilere yönelik yaptığı konuşmada daha modern ve güçlü bir Manisa için el ele verilmesi çağrısında bulundu.

Comments are now closed for this entry