23 Nisana Yağmur Engel Olamadı

Gösterim: 2310

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına saat 9.00 da çelenklerin sunulması ile başlanıldı.

Arkasından saat 10,00’da İlçe stadyumunda kutlama programına devam edildi.

Stadyumda Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı G. Zafer Saz ve Belediye Başkanı Cengiz Pala halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.

Kutlamadan sonra Saygı Duruşu yapılıp, İstiklal Marşımız söylenildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Karaduman yaptı. Arkasından gür sesle öğrenciler andımızı okudu. Tam gösteriler başlarken, başlayan sağanak yağmur açık alanda yapılan törenin dağılmasına neden oldu.

İlçe kapalı spor salonunun kapasitesi sınırlı olduğu için bayramda görevli öğrenciler haricindekilere izin verildi.

Kısa sürede kapalı spor salonu hazırlanarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamalarına devam edildi.

Öğrenciler tarafından okunan şiirlerden sonra, yapılan yarışmalarda ödül alan öğrencilere ödülleri verildi. İimiz ve ilçemizde yapılan çeşitli yarışmalarda 7 İnkılâp, 7 Şükrü Mola, 7 Mehmet Akif, 5 Mithat Paşa, 5 Aziziye, 3 Yibo, 2 Cumhuriyet, 1 Emirdağ, 1 Atatürk, İlköğretim Okulları öğrencileri ödül aldı.

 Aziziye İlköğretim Okulu Halk oyunları gösterisi, Fatih İlköğretim Okulu Jimnastik gösterisi, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Halk Oyunları Gösterisi, Aziziye İlköğretim Okulu Anasınıfı Gösterisi, Aziziye İlköğretim Okulu ve Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Step gösterisinden, sonra hazırlanan program tamamlandı.

Image

Image

Image

Image

Image 

Image 

Image

Image

Image

Image 

Comments are now closed for this entry