El Emekleri Sergilendi

Gösterim: 1527

Emirdağ ilçesi Halk Eğitimi Merkezince 2008–2009 eğitim-öğretim yılında Gömü kasabasında ve Ekizce köyünde bayanlara meslek edindirmeye yönelik olarak açılan Bayan terziliği, biçki-dikiş kurslarının sergi ve belge dağıtım töreni düzenlendi.

08 Mayıs 2009 Cuma günü saat 10.00’da Gömü kasabasında düzenlenen sergi açılışı ve belge dağıtım törenine Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Bayat ilçesi Kaymakamı Fatih Kaya, Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala,Emirdağ Belediye Meclis Üyeleri, Bayat ilçesi Belediye Başkanı Abdullah Ertekin, Davulga Belediye Başkanı Salih Gündoğan,Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin,Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü davetliler ve Gömü beldesi halkı katıldı.

Saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşının söylenmesinden sonra Emirdağ Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi folklor ekibinin gösterisi ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker yaptı.Diker yapmış olduğu konuşmada;” Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından Gömü beldemizde hazırlamış olduğumuz yılsonu sergi açılışı ve belge dağıtım törenine "hoş geldiniz." der, saygılarımı sunarım.

Halk Eğitimi, örgün eğitimin yanında ve dışında her vatandaşın hayatının her aşamasında, yararlandığı yaygın bir eğitim faaliyetidir.

Bundan dolayı, günün 24 saatinde, haftanın yedi gününde, yılın 12 ay’ında Halk Eğitimi devam eder.Tek özelliği isteğe bağlı olmasıdır. Yani Halk Eğitimi, zorunlu bir çalışma değil, istek ve ihtiyaç duyanların hizmetine sunulmuş bir hizmettir.

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi olarak Okuma-yazma, Sosyal-kültürel, Meslek Edindirme, Açık İlköğretim, Açık Lise kayıtları ile hizmet veriyoruz” dedi.

Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin yapmış olduğu konuşmada;”Emirdağ Halk eğitim merkezi müdürlüğü ile Gömü kasabamızda 2008-2009 eğitim-öğretim yılında gelen talepler doğrultusunda bayanlara yönelik olarak iki adet kurs açılmıştır.Açılan kurslarda yeni malzemelerin yanında bayanlarımız evlerindeki atıl malzemeleri de değerlendirerek el emeği,göz nuru eserler üretmişlerdir.Elde edilen ürünlerin bugün sergi töreni için bir araya geldik.Emeği geçenlere teşekkür ederim”dedi.


Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yapmış olduğu konuşmada;            “İlçemiz Halk Eğitimi Merkezince halkımızdan gelen talepler doğrultusunda merkezde olduğu kadar köy ve kasabalarda da kurslar açılmaktadır.Halk eğitimi faaliyetleri zorunlu değil halkımızın istekle katıldığı faaliyetlerdir.Kurslarda kazanılan beceriler değerlendirilerek aile ve yurt ekonomisine katkı sağlayıcı hale getirilmelidir.Bu tür kurslar toplumda tanışma ve kaynaşma sağlar.Kursların açılmasında ve serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim”dedi.

Konuşmalardan sonra belge dağıtım töreni yapılıp, serginin açılışı yapıldı.

08 Mayıs 2009 Cuma günü saat 14.00’da Ekizce köyündeki kursa ait serginin açılışı ve belge dağıtım töreni yapıldı.Ekizce köyündeki sergi açılışına Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney,Davulga Belediye başkanı Salih Gündoğan,davetliler ve köy halkı katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar Halk eğitim merkezi müdürü Nurettin Diker ve Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney tarafından yapıldı. Konuşmaları takiben belge dağıtımı yapılıp sergi açılarak program tamamlandı. 

 

Comments are now closed for this entry