Hemden Müthiş Final

Gösterim: 1521

Emirdağ ilçesi Halk Eğitimi Merkezince 2008–2009 eğitim-öğretim yılında bayanlara meslek edindirmeye yönelik olarak açılan Bayan terziliği, biçki-dikiş kurslarının sergi ve belge dağıtım töreni düzenlendi.

11 Mayıs 2009 Pazartesi günü saat 14.00’da Emirdağ Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Suat Dağcı Spor salonunda düzenlenen sergi açılışı ve belge dağıtım törenine Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, İl Genel Meclisi Üyesi Celil Yılmaz, Bademli Belediye Başkanı Musa Karamanlı, davetliler ve Emirdağ halkı katıldı.

Saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşının söylenmesinden sonra Emirdağ Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi folklor ekibinin gösterisinden sonra 1.ve 2.Kademe Okuma-Yazma kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlerden Döne Aydın ve Hüseyin Özer okuma-yazmanın öneminden bahsederek bu fırsatı kendilerine verenlere ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker yapmış olduğu konuşmasında; ”Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından hazırlamış olduğumuz yılsonu sergi açılışı ve belge dağıtım törenine "hoş geldiniz." der, saygılarımı sunarım.

Halk Eğitimi, örgün eğitimin yanında ve dışında her vatandaşın hayatının her aşamasında, yararlandığı yaygın bir eğitim faaliyetidir. Bundan dolayı, günün 24 saatinde, haftanın yedi gününde, yılın 12 ay’ında Halk Eğitimi devam eder.

Tek özelliği isteğe bağlı olmasıdır. Yani Halk Eğitimi, zorunlu bir çalışma değil, istek ve ihtiyaç duyanların hizmetine sunulmuş bir hizmettir. İlçemiz Halk Eğitim Merkezi olarak Okuma-yazma, Sosyal-kültürel, Meslek Edindirme, Açık İlköğretim, Açık Lise kayıtları ile hizmet veriyoruz.

Halk Eğitim Merkezimizde açılan çeşitli kurslara katılanlar, meslek öğrenme, yeni beceriler kazanmanın yanında sosyal ilişkilerini geliştirmekte, hangi yaşta olursa olsun, öğrenci olmanın heyecanını yaşamaktadır.

Bizlere bu çalışmalarımızda yardım ve desteklerini esirgemeyen;"İlçemiz Kaymakamına, Belediye Başkanlarımıza, Muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Her kademedeki Milli eğitim camiasının yönetici ve öğretmenlerine,

Resmi kurumlarımıza, Faaliyetlerimizin duyulmasını sağlayan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ederim"dedi.

Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yapmış olduğu konuşmada;“İlçemiz Halk Eğitimi Merkezince halkımızdan gelen talepler doğrultusunda merkezde olduğu kadar köy ve kasabalarda da kurslar açılmaktadır.2008–2009 öğretim yılında ilçe merkezi, köy ve kasabalarında 160 civarında kurs açılmıştır. Halk eğitimi faaliyetleri zorunlu değil halkımızın istekle katıldığı faaliyetlerdir.Kurslarda kazanılan beceriler değerlendirilerek aile ve yurt ekonomisine katkı sağlayıcı hale getirilmelidir.Bu tür kurslar toplumda tanışma ve kaynaşma sağlar.Halk eğitimi kursları zorunlu olmayıp gönüllü katılınan kurslardır.Kursların açılmasında ve serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim”dedi.

Belge dağıtım töreninden sonra sergi açılışı yapılarak program tamamlandı.

Comments are now closed for this entry