Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliklerle Kutlandı

Gösterim: 2344

Image 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Tüm Yurtta Olduğu gibi ilçemiz Emirdağ’da da büyük bir coşku ile kutlandı. Bayram etkinlikleri sabah Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ile başladı.

19 Mayıs 2009 Salı günü saat 09.00'da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saat 10.00'da Emirdağ Stadyum’una geçildi.

Emirdağ İlçe Stadyumunda İlçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Gökselin Zafer Saz, Belediye Başkanı  Cengiz Pala, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş yaptı.

Kompozisyon ve şiir dalında liseler arası yarışmada birinci olan öğrenciler yazılarını okuduktan sonra , Emirdağ Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Gençlik Marşı’nı seslendirdiler.

Daha sonra ilde ve Emirdağ’da düzenlenen çeşitli alanlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri sırasıyla Kaymakam Zekeriya Güney , Jandarma Binbaşı Gökselin Zafer Saz, Belediye Başkanı Cengiz Pala ve Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Zülfi Öner tarafından verildi.

Ödül töreninden sonra Tüm öğrenci gruplarının katıldığı, Karma  Bando Takımı eşliğinde Tören Geçişi yapıldı ve ardından Liseli öğrencilerin gösterilerine geçildi.Öğrencilerin sergilediği oyun ve gösteriler, büyük bir tezahurat ve coşkuyla izlendi.

Sırasıyla Fatih İlköğretim Okulu jimnastik grubunun gösterileri,Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri,kız öğrenci grubunun gösterileri,step grubunun gösterileri,erkek öğrenci grubunun gösterileri,Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi Folklor Grubu’nun gösterilerinin ardından19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Programı sona erdi.

Image

Image

Image

Image 

 

Comments are now closed for this entry