Ziraat Odasından Bilgilendirme Toplantısı

Gösterim: 1910

Emirdağ Ziraat Odası tarafından çiftçilerimize ve ilçemizdeki muhtarlara yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Katılım Çok Yüksekti

Öğlen saatlerinde ilçemiz Ziraat Odası Restorantında gerçekleştirilen yemekli toplantıya ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Cengiz Pala, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü, Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin, Bademli Belediye Başkanı Musa Karamanlı, İl Genel Meclis Üyesi Mevlüt Ergürbüz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral, Emirdağ Pancar Koop. Başkanı Hulusi Türkmen, daire amirleri, mahalle ve köy muhtarları ile kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Köycü Emirdağ Ziraat Odasının Başarısını Emirdağ Çiftçisinin Eseri Olarak Görüyor

Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçemiz Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü konuşmasında Emirdağ Ziraat Odası?nın başarılarından bahsederek bu başarıların Emirdağ çiftçisine ait olduğunu vurguladı.

Çiftçiler dikkat!

Sonrasında çiftçileri bilgilendirmek amacıyla 10 dakikalık slayt gösterisi sunuldu. Yapılan sunumda çiftçilere tarımsal desteklemeler konusunda bilgi verildi. Tarım bakanlığının vereceği kimyevi gübre ve mazot desteği hakkında, 50 dekardan büyük arazilerin gübre desteklemesinin alınabilmesi için toprak analizi yaptırma mecburiyeti getirildiği hakkında , analiz yaptırmayan çiftçilere söz konusu 50 dekardan büyük araziler için gübre desteklemesi ödemesinin yapılmayacağı ve bitki koruma ürünlerinin reçeteli satışına ilişkin konular hakkında muhtarlara bilgi verildi.

. Toplantıda çiftçilerin kimyevi gübre desteğinden mahrum kalmamaları için topraklarını Emirdağ Ziraat Odası Laboratuarına getirerek tahlil ettirmeleri istendi. Ayrıca toprak analizi yaptıran çiftçilere kimyevi gübre desteklemesinden hariç dekara 2,5 TL Toprak Analiz Desteği ödemesi yapılacağı bildirildi.

Slayt gösterisinden sonra ise ilçemiz Kaymakamı kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından yemekler yendi ve çiftçiler kendi aralarında sohbet etti.

 

Comments are now closed for this entry