Öğrenciler Eserlerini Sergiledi

Gösterim: 1806

Dün açılışı yapılan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi sergisinde öğrenciler yılsonu boyunca ortaya koydukları eserleri davetlilerin beğenisine sundu. Projeler davete katılan protokol tarafından ilgiyle takip edildi.

İlçemiz METEM tarafından düzenlenen 2008-2009 yılsonu sergisi dün ilçemiz Bolvadin Yolu Üzerindeki METEM Eğitim Merkezi A Bina'da davetlilerin gösterimine açıldı.

Saat 14.00'de gerçekleştirilen açılış törenine ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Cengiz Pala ve eşi, ilçe Jandarma Komutanı A.Rıza Şimşek, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü, METEM Müdürü Adem Tanrıverdi, Ziraat Bankası Müdürü, Denizbank Müdürü, Garanti Bankası Müdürü, Akbank Müdürü ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Adem Tanrıverdi şunları kaydetti :

 "Okulumuz Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi ve Çıraklık Eğitim merkezi'nin birleşmesi ile oluşarak; Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi adını almıştır. Halen  Dört farklı tür programının uygulandığı okulumuzda; 2 ayrı binada 7 bölüm ile eğitim öğretime devam edilmekte olup, 517 lise, 100 çırak, 15 ana okulu öğrencisi olmak üzere toplamda 721 öğrenci ve 45 personel ile ilçemizdeki bina personel ve öğrenci sayısı bakımından en büyük okul durumundadır.

 

Genel müdürlüğümüz tarafından düzenlenen proje tabanlı beceri yarışmasının il elemelerinde katıldığımız 4 projeden; Elektrik elektronik teknolojileri alanı 2. Lik, Bilişim teknolojileri alanı 3. Lük, Makine ve Motorlu araçlar teknolojisi alanları da 3. Lük alarak büyük bir başarıya imza atmışlardır. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmadan sonra ilçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanı serginin açılışını yaparak sergiyi gezdiler. Sergiyi beğenen Kaymakam Güney ve Başkan Pala ikramlarla beraber folklör gösterilerini izlediler ve sonrasında okuldan ayrıldılar.

Kaymakam Güney'in ve Başkan Pala'nın öğrencilere ve projelere olan yakın ilgisi de gözlerden kaçmadı.

 

 

 

Comments are now closed for this entry