7.Ekip Mezuniyet Günü Renkli Geçti

Gösterim: 2317

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan “İlköğretim Okulu Müdürleri Dostluk, Dayanışma ve Ortak Hareket Projesi” kapsamında oluşturulan 7.Ekip mezuniyet gününü Emirdağ'da gerçekleştirdi. Emirdağ Kapalı Spor Salonunda yapılan mezuniyet gününe Bayat ilçesi Kaymakamı ve aynı zamanda Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney'in izinde olmasından dolayı Emirdağ Kaymakamlığına da vekaleten eden  Fatih Kaya,  İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım , Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala , Emirdağ İlçe Milli Eğitim  Müdürü Gıyasettin Taş, Bayat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Ceylan , okul müdürleri öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı durşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende 7. Ekip Lideri ve aynı zamanda Afyonkarahisar Ayşegül Arsoy Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdürü Nihat Selek yaptığı konuşmada "Biz bilmeden sevemeyeceğimiz gibi anlamadan'da sevemeyeceğiz. Onun için önce birbirimizi anlamalıyız. Bizi en iyi yine bizler anlarız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce uygulamaya konulan bu proje sayesinde Seviye Belirleme Sınavlarında ilimizin çıtası yükselecektir. Bu proje eğitime büyük bir ivme kazandırmıştır" dedi. Daha sonra konuşan Bayat İlçesi Kaymakamı Fatih Kaya'da "Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmasını sağlayacak en büyük etken eğitimdir. Bizler her zaman devlet olarak eğitimin ve eğitimcinin yanındayız. Bu ekip sayesinde eğitimdeki yerimiz elbette değişecektir." dedi

 

 

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Emirdağ ilçesinin  18 okul , Bayat ilçesinden 5 okul ve Afyonkarahisar’ dan 11 okul olmak üzere toplam 34 ilköğretim okulundan mezun olacak 8. sınıf öğrencilerinin  1.2 ve 3. lerine plaket verildi. Toplam 102 adet olan plaketler İl Milli Eğitim Müdürü imzalı olarak sunuldu. Son oalrakta öğrenciler müzik ziyafeti verildi. Mezuniyet gününe katılanların ortak bir noktası vardı. Organizasyon ve çalışmalar gerçekten takdire değer denildi.

 

 

Comments are now closed for this entry