Emirdağ İmam Hatipliler 22 Temmuzda Buluşuyor

Gösterim: 1623

Emirdağ İmam-Hatip Lise’si Geçtiğimiz günlerde de haber olarak yayınladığımız mezunlar gününe 3 gün kaldı.

22.Temmuz 2009 Tarihinde Emirdağ İmam-Hatip Lise’si büyük buluşma düzenleyecektir. Çalışmalarına hızla devam eden ve düzenlenecek program Emirdağ ve çevresinde bir ILK olacaktır. ORGANIZASYON, halkla iç içe, eski yeni bütün öğretmen ve idarecilerin, eski ve yeni tüm mezunların ve mezun olmadan ayrılmış öğrencilerinin katılacağı bir BULUSMA olacaktır.

Geçtiğimiz aylardan beri devam eden bu çalışma sonunda mezunlarını esleriyle çocuklarıyla birlikte bir araya getirecek ve onların hoş bir ortamda sohbet etmesi sağlanacaktır. Ayrıca bu dünyadan Ahrete intikal etmiş öğretmen ve öğrenciler ve katılan haklin da geçmişlerinin ruhu için KUR'AN-KERIM okunarak hediye edilecek ve onlarda hatırlanacaktır.

Organizasyonun Belçika sorumluluğunu üstlenen Mustafa Morca yapmış olduğu açıklamada ; "Günümüz yasam şartlarının zor olduğu bir donemde, benimde mezunu olduğum bu okul öğrencilerinin sorunlarına ve onların Eğitim ve öğretimine % 100 destek verebilmek için bir çalışma gerçekleştirdik, Is adamlarımız, esnaflarımız sponsor oldular. Hayırsever hemsehrilerimiz de desteklerini esirgemediler. Allah hepsinden razı olsun. İlerleyen günlerde de çalışmalarımız hızlı ve düzenli bir şekilde devam edecektir, her ay düzenli olarak burs vermeyi düşünüyoruz. Bu organizasyonda emeği gecen herkese saygı ve şükranlarımı sunuyor Allah’a emanet ediyorum". Dedi.

Emirdağ İmam-Hatip Lisesi Müdürü Sn Zekeriya Kocak'ta açıklamasında; öğrencisi olan Mustafa Morca ve arkadaşlarının Belçika’da yapmış olduğu bu çalışmadan dolayı çok mutlu olduğunu, hepsini ayrı ayrı kutladığını belirtti. Eğitim ve Öğretim adına yapılan bu çalışmanın çok önemli olduğuna işaret etti. Ayrıca Belçika’dan Sponsor olarak destek veren is adamları ve esnaflara da teşekkür etti. Afislerinin Emirdağ ve köylerinde de dükkân ve işyerlerinde yerini aldığını. Çalışmalarda son aşamalarına gelindiğini, geniş katilimin olması beklendiğini sözlerine ekledi ve söyle devam etti, yapılacak olan bu buluşmaya tüm Emirdağlı hemsehrilerimizi, mezunlarımızı gönül bağı olan herkesi davet ediyorum diyerek sözlerine son verdi.

Comments are now closed for this entry