Ekizce Kütüphanesi Açılıyor

Gösterim: 1731

karşılayanlar arasında ilçemiz Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü ve Eğitimci-Yazar Huriye Saraç da vardı.

Karşılamanın ardından önümüzdeki Pazar günü yani 21 Temmuz Pazartesi saat 14.00 da Ekizce Köyünde yapımı tamamlanan Kütüphanenin açılışı için Vali İmga'yı açılışa davet eden Köycü ve Saraç'ın heyecanları yüzlerinden okunuyordu.

Konuyla ilgili olarak parkın açılışı esnasında gazetemize bir açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü şunları kaydetti : 'Huriye Saraç, Ekizce Köyündeki Okulumuzun ilk öğretmenidir. Aynı zamanda değerli eğitimcimizin ilk görev yeridir Ekizce Köyüdür. Bu nedenle Ekizce Köyü'nde büyük emeği var. Bu emeğinin karşılığında köylümüzün kendisine büyük saygısı var. Bu nedenle Ekizce Köyü'ne şimdi bir kütüphane açıyoruz. Kendisinin sayesinde bu kütüphaneye sahip olacağız' dedi.

Eğitimci-yazar Huriye Saraç ise konuyla ilgili şunları kaydetti : '60 yıllık eğitimciyim. Ben ilk olarak Ekizce Köyünde görev yaptım. Köyü öz yaşamımla kitaplaştırdım ve herkes çok beğendi. Esas adı Ekizce Köyü olduğu halde ben köye Leblebici Köyü dedim o zaman çok yoksuldu köylü. Ama bu adı okullarda çok tuttular. Köyü çok merak ediyorlar. 60 yıl sonra köyüme kütüphane açıyorum' dedi.

Huriye Saraç'ın Öğretmen Benisa isimli 3 ciltten oluşan eseri mevcut

Önümüzdeki Pazartesi yapılması planlanan Kütüphane açılışıyla ilgili hazırlıklar Köy Muhtarı Gürbüz Köycü ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü tarafından devam ediyor.

Vali Haluk İmga'ya da davetiye verilecek ve İmga'nın da açılışa katılması bekleniyor.

Comments are now closed for this entry