Geri Dönüşüme Katkıda Bulunun Ziyaretleri

Gösterim: 2136
Ambalaj atıklarının geri kazanım projesi kapsamında İl Çevre Hizmetler Birliği tarafından görevlendirilen ekipler geçtiğimiz hafta Emirdağ Zabıta ekipleri ile kapı kapı ev ev dolaşarak Evsel atıkların ambalaj atıklarının poşete girmesi için Emirdağ mahalle sakinlerine tek tek konu anlatılmış ve çöp poşeti dağıtılmıştı.
Aynı ekip son olarak esnafları bilgilendirme çalışması yaparak ambalaj atıklarının çöp poşetinde toplanmasını ve cumartesi günleri 9.30-10.30 saatleri arasında çöp poşetlerini dışarı çıkarmalarını ve belediye ekiplerinin bu saatlerde poşete girmiş ambalaj atıklarının toplanacağını belirtti.
Emirdağ Belediye Başkan Vekili Mesut Ünal; Kullanılan malzemeye ve oluşturduğu kaynağa bakılmaksızın, tüketim sonu oluşan ambalaj atıkları çevre kirliliğinin azaltılması, düzenli depolama tesislerinden azami istifade edilmesi ve ekonomiye katkıda bulunması amacıyla oluştukları yerlerde diğer atıklardan ayrı olarak biriktirmekle her vatandaşımız yükümlüdür. Emirdağlı hemşerilerimizin; cam, plastik, kağıt karton atıklarını diğer çöplere karıştırmadan biriktirip denilen gün ve saatte sokağı çıkarmalarını rica ediyorum dedi.
İlçemiz Esnaflarından Bayram Ali Altıntaş; Evsel atıkların poşete girmesi konusunu anlatan görevlilere ambalaj atığı birikmiş çöp poşetlerin hafta da bir toplanmasının sıkıntıya sebep olabileceğini çöp poşetlerinin haftada en az 2-3 kez toplanmasının biriken çöplerdeki sıkıntıyı çözebileceğini dile getirdi.

Comments are now closed for this entry