İşbirliği Önemlidir

Gösterim: 1652
Emirdağ Halk Eğitimi Merkezi ve Emirdağ Müftülüğü arasında işbirliği iyi örneklerle devam ediyor.
Tüm resmi kurumlar arasında olması gereken işbirliği içerisinde her iki kurum faaliyetleri ile kurumlarının işleyişlerine katkı sağlıyorlar.
Emirdağ Müftülüğünce ilçe merkezi, köy ve kasabalarda açılan Kur’an kurslarına katılmak isteyenlerden en az okur-yazarlık belgesi istemesi, Halk Eğitim Merkezince ilçe genelinde açılan okuma-yazma kurslarına önemli katkılar sağlamaktadır.
Emirdağ Halk Eğitim Merkezince açılan Arapça dil kursu, Emirdağ Müftülüğü Vaizi Rahim Çetin tarafından verilmektedir.Bu kursa din görevlileri ve isteyen vatandaşlar katılmışlardır.
Emirdağ Halk Eğitim Merkezinde hafta içi akşamları açılan bilgisayar kursuna İlçe Müftüsü İbrahim Sırmalı, Vaiz Rahim Çetin ve din görevlileri katıldı.
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgisayar öğretmeni İlyas Topkaya’ nın vermiş olduğu kurs 14 Aralık 2009 tarihinde hafta içi akşamları başlamış olup, 01 Mart 2010 tarihinde sona ermiştir.
Kurs bitiminde Emirdağ Müftülüğünden bilgisayar kursuna katılanlar ve Emirdağ Halk Eğitim Merkezi personelleri birlikte  çiğ köfte davetinde bir araya gelerek bu güne kadar açılan kurslar ve bundan sonra açılacak olan kurslar üzerinde fikir alış-verişinde bulundular.

Comments are now closed for this entry