Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Halk Müziği Korosu

Gösterim: 3177
Emirdağ Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan Halk Müziği Korosu çalışmalarına Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney'in onayı ile 2009 yılı Kasım ayı itibari ile başlanılmıştı.
Emirdağ Türkülerinin derlenmesinde, yaşatılmasında kaynak kişilerden olan Halil Rıfat Aydemir ve Pınar Halaç'ın gönüllü öğretici olarak çalıştırdığı Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Halk Müziği korosu çalışmaları her hafta çarşamba günleri 18,00–21,00 saatleri arasında yapılmaktadır.
Grup HEM ( Halk Eğitim Merkezi müzik grubu)Serdal Kökçü, Yavuz Öztuncer, Ümran Durmaz, Mustafa Diker ve Halil Çelik'ten oluşan ritim ekibinin de görev aldığı Halk Müziği Koro çalışmalarına tamamen gönüllülerin katıldığı ilçenin değişik okullarında görev yapan öğretmenler, öğrenciler, ev hanımları, çalışanların yanında zaman zaman yurt dışından, yakın ilçelerden de katılımlar olmaktadır.
Türkiye’mizin her yöresinden en az bir Türkünün söylenildiği koro çalışmalarında isteyenler solo Türküler söylerken müzik dinlemek içinde gelenler de olmaktadır.
Çalışmalarının yıl boyu aynı gün ve saatte devam edeceğini belirten Emirdağ Halk Eğitim Merkezi, Halk Müziği korosu ekibi yılsonunda bir program yapmayı planlamaktadır.

Comments are now closed for this entry