Emirdağ AK Parti Kadın kolları başkanlığınca, Dünya kadınlar günü münasebetiyle bir gece düzenleyecek. Kadınlar günü programı 7 Mart Pazar Günü Belediye Çınar Düğün Salonunda saat 19.00-24.00 arasında gerçekleşecek. Program ise şöyle; Açılış Konuşması, Slayt Gösterisi, Semazen Gösterisi, İlahi Grubu ve Hediye Çekilişi, kapanış.
Emirdağ AKP Kadın kolları Başkanı Tülay Kuyun yaptığı açıklamada; “Dünya, kadınların eli ile değişmektedir. Dünyanın en önemli gelişmelerine, özel ve anlamlı günlerine bakarsanız hepsinde kadınların verdiği mücadeleyi, çektiği acıları ve sonunda elde ettiği başarıyı görürsünüz. Özellikle, milletimizin verdiği o büyük mücadele de; Kurtuluş Savaşımızın destanlarında da hep kadınlarımızın ön planda olduğu hepimizce bilinmektedir. Ilgaz Dağını tek başına aşarak cepheye top mermisi ve malzeme taşıyan Şerife Bacıları, cephede savaşan Kara Fatmaları unutmamız asla mümkün değildir. Bugün onları bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyor, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü şimdiden kutluyorum”
AKP Kadınlar Kolu olarak; 7 Mart Pazar Günü Belediye Çınar Düğün Salonunda Düzenleyeceğimiz Dünya Kadınlar Günü etkinliğimize Tüm kadınlarımız davetlidir" dedi.