Emirdağlı gençler, Emirdağ Belediyesi Başkanı Cengiz Pala tarafından organize edilen gezi ile bugün 3 minibüsle saat 16.30 da Çanakkale’ye hareket ettiler. 75 öğrenci Çanakkale Zaferinin 95. yıl kutlama etkinliklerine katılacaklar.

Belediye Başkanı Cengiz Pala yaptığı açıklamada; Çanakkale savaşları yüzyılın savaşları ve atalarımızın destanlaştırdığı kurtuluş mücadelemizin adıdır Çanakkale Zaferi. Baş kumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasının ve aziz Tük milletinin vatan sevgisini canlarıyla ödeyerek gösterdiği bir zaferdir Çanakkale Zaferi. Ulusal kurtuluş mücadelemizin kaynağı olan Çanakkale Zaferinde verdiğimiz 250 binin üzerinde şehitlerimizin nurlandırdığı bu topraklarda özgürce yaşadığımızı gençlerimizin daha iyi anlaması adına Çanakkale gezisi tertipledik. Koca Seyitler, kınalı kuzular, şehitlerimiz, atalarımız, analarımız babalarımızın kazandığı bu büyük zaferin kazanıldığı yerleri bu anlamlı günde ziyaret etmeleri, tarihin yaşandığı yerleri gençlerimizin görmeleri milli ve manevi duygularını artıracaktır.

Emirdağ belediyesi olarak gençlerimiz için tertip ettiğimiz bu gezi, anlamlı Çanakkale zaferi kutlamaları günüyle pekişmiş olacaktır” dedi.