Eskişehir’de Emirdağ’lılar Vakfı Mali Kongresi Yapıldı

Gösterim: 5008

Eskişehir’de Emirdağlılar Vakfının Mali kongresi, Emirdağlılar Vakfı lokalinde üyelerinin büyük katılımıyla gerçekleşti.
Gündem gereği; Divan teşekkül ettirildi
Divan başkanlığına Muharrem Kubat, Divan Üyeliklerine Ahmet Urfalı ve Gazi Durusu getirildi.
Bir dakikalık Saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra faaliyet raporunun okunmasına geçildi. Emirdağlılar Vakfı başkan yardımcısı Ceylan Keskin şunları söyledi;”Yılda üç sefer Emirdağlılar Vakfının dergisini çıkarıyoruz. SMS yoluyla üyelerimize açılışları, ölümleri ve kan ihtiyaç olursa bildiriyoruz.
2006 yılında 84 kişiye öğrenci bursu verildi,
2007 yılında 94 kişiye öğrenci bursu verildi,
2008 yılında 105 kişiye öğrenci bursu verildi,
2009 yılında 102 kişiye öğrenci bursu verildi,
2010 yılında 110 kişiye öğrenci bursu verildi,
emirdag_vakfi_kongre
Ayrıca ücretsiz olarak OKS ve OSS kursları için dershanelere ücretsiz öğrenci gönderdik. Odun pazarı belediyesi tarafından Vakfımıza tarihi ev bağışlandı. Biz bu evi restore ederek Emirdağ’ının geleneksel ve göreneksel giysilerini ve yemeklerini bu tarihi evde tanıtacağız” dedi.
Faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.
Denetleme raporu okundu. Yönetim kurulu ufak bir değişiklikle tekrar oluşturuldu.
Buna göre:
Orhan Özkır, Suat Er, Yusuf Tantış, Özden Yüksel, Ömer İyigün Cemal Çekiç, Yücel Yenilmez, Seydi Tiftik, Ceylan Sezer, Ayhan Denizli, Ertuğrul Altınel, Mehmet Urfalı, Ceylan Keskin.
Denetleme Kurulu: İskender Aktaş, Ünsal ( Doğan ) Güneş, Sait Çıldır
Yönetim ve denetleme kurulu genel kurula sunuldu. Oy birliği ile ibra edildi. Tahmini bütçe okundu, oy birliği ile kabul edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde, Fikret Akın söz alarak şunları söyledi;”Emirdağ’da bademlik mevkisi yeni ağaçlar dikilerek yenilendi ve mesire yeri olarak kullanılmaya başlanıldı. Vakıf olarak bizde Emirdağ’ın yeşillenmesine katkıda bulunduk. Köylerimizin çoğunda yayla şenlikleri yapılmaya başlanıldı.”dedi.
Vakıf Başkanı Orhan Özkır söz alarak şunları söyledi;”Yönetim kurulu üyemiz Murat Karacasu Doçentlik sınavlarına hazırlandığından kendi isteği ile ayrıldı. Bu arkadaşımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Eskişehir’de yüz yirmin Emirdağ’lı var. Bu hemşerilerimiz Vakfımıza üye olsalar ve aidatlarını verseler ve de sosyal etkinliklere katılsalar vakfımız daha çok hizmet edecektir. Geçen yıl sanatçı Kubat’ı gecemizde getirdik yüz yirmibin Emirdağ’lıdan sadece dört yüz kişiye bilet satabildik. Her konuda Emirdağ’lı hemşerilerimizden destek bekliyoruz”
Mali kongreye Suat Er ( Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı), Yücel yenilmez ( Eskişehir Eczacılar Odası Başkanı) Seydi Tiftik ( Avukat),İstemi Çelik ( Eczacı ), İsmail Acet ( İş Adamı ) mali kongreye katılanlar arasındaydılar.

Comments are now closed for this entry