Arabaşı Gecesi Yapıldı

Gösterim: 4209
Emirdağlılar her yıl düzenlenen geleneksel Arabaşı gecesini bu yıl Afyonkarahisar Belediyesi Yemekhanesinde gerçekleştirdiler.
Hafta sonu ilimizde düzenlenen geceye Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, MHP il Başkanı Kemallettin Yılmaz, Afyon Emirdağlılar Dernek Başkanı Yücel Demircigediği ve 300 yakın Emirdağlı katıldı. Afyon’da ve çevre ilçelerde bulunan Emirdağlıların katıldığı geceyi Afyonkarahisar Emirdağlılar Dayanışma ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu düzenledi.

“Geleneğimizi yaşatıyoruz”

Geleneksel Arabaşı gecesinde canlı müzik eşliğinde arabaşı yiyerek bir birleriyle sohbet eden Emirdağlılar bu kültürü her zaman yaşatacaklarını söylediler. Gecede konuşma yapan Cengiz Pala “böylesine güzel bir gecede bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Arabaşı uzun kış gecelerinde bir sohbet vesilesi olarak sofralara konulurdu. Bu gelenek Emirdağlılara özgü bir gelenektir. Biz bu geleneği yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu organizasyonun Afyon Belediyesinin yemekhanesinde yapılması da ayrı bir güzellik kattı. Bize bu salonu tahsis ettiği için Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a ve gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Comments are now closed for this entry