İlçemiz meydanında 17 Eylül Pazartesi günü yeni eğitim öğretim yılı için etkinlik düzenlendi. Saat 10:00 da yapılan etkinliğe İlçe Kaymakamımız Gürsoy Osman Bilgin,  Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ, Emniyet Amiri Mehmet ÇOŞKUN , İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin TAŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi KARADUMAN Tüm ilçe merkezi okulları müdürleri , Bayrak Flama takımları katıldı.  Okullar sırayla Atatürk Anıtının önüne çelenk koydular. 1 dakikalık saygı duruşuna duruldu ve İstiklal marşı okunarak etkinlik, Aziziye İlköğretim Okulunda devam edildi.

Aziziye İlköğretim Okulun' da yapılan İlköğretim Haftası kutlama Töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş " İlçemizdeki okullar son iki yılda ülke standartlarının üzerine çıkmıştır. Bu da Mesaimin yarısını Milli Eğitime ayrı yorum diyen sayın Kaymakamımızın , İl Genel Meclisi Üyelerimizin ve Belediye Başkanımızın büyük katkısı olmuştur. Sevgili öğrenciler yarınlara hazırlıksız yakalanmayalım. Bilmediğimiz ve merak ettiğimiz her şeyi soralım. Pırıl pırıl bir geleceğin ve yarınların sizi beklediğini unutmayalım" dedi.
ImageImage
 Törende bir konuşma yapan Kaymakam Gürsoy Osman BİLGİN de " Eğitimde hedefimiz Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda iyi yetişmiş bir toplum oluşturmaktır. İlçemizde eğitim ve öğretimle ilgili çok büyük atılımlar yaptık. Eğitim ve öğretim verilen okullarımız da sürekli yenileştirmeler yapmalıyız. 2007 yılı içerisinde ilçemizdeki 10 ilköğretim okulundan 7 sinde onarım yapıldı. Sınıf başına ortalama 28-30 öğrenci düşüyor" dedi. Daha sonra öğrenciler çeşitli şiirler okudu. Son olarak da öğrencilerin yapmış oldukları resimler gezildi.
Image
Image