Gaziler Günü Kutlandı

Gösterim: 2367
Gaziler Günü Emirdag.com.tr emirdağ

Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk de bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü milli hasletimizde olan bu duyguların, Türk ulusu ve her bireyi için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır.

19 Eylül gaziler günü dolayısıyla İlçemiz Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtı'nda saat 10:00’da etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet meydanında yapılan program'a İlçe Kaymakamı Sayın G.Osman Bilgin, Belediye Başkanı Sayın L.İhsan Dağ ,  Garnizon Komutanı , Cumhuriyet başsavcısı, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Coşkun, İlçe Mili Eğitim Müdürü Sayın Gıyasettin Taş , okul müdürleri ,öğretmenler ,öğrenciler , ilgili kurum ve kuruluşların müdür ve yetkilileri ile vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan programda sırası ile Kaymakamlık Makamı çelengi, Garnizon Komutanlığı çelengi, Belediye Başkanlığı çelengi ve Cumhuriyet Başsavcılığı çelengi konuldu.

Çelenklerin sunulmasından ardından bir dakikalık saygı duruşu ve müteakibinde İstiklal Marşının okunması ile program devam etti.

Image

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J.Ütğm.Kadir DOĞAN yaptı. Metin-Zülbiye Sarı Anadolu lisesi öğrencisi Semihcan Tabanlı nın okuduğu ''İstiklal Ordusu Şehitlerine'' şiiri ve Anadolu Öğretmen lisesi öğrencisi Dilek Kutlu'nun ''Antepli Şahin'' adlı şiirini okuması ile program sona erdi.

Image

Aynı zamanda program internet üzerinden Emirdağ Belediyesinin sağlamış olduğu kamera ile sitemizden de izleyendi.

Image

Comments are now closed for this entry