Emirdağ Kaymakamı Akın AĞCA, göreve geldiği günden beri aktif olarak Emirdağ’lıların bulunduğu her kuruluşu, derneği ve vakfı ziyaret ederek kaynaşmaya katkıda bulunmak ve Emirdağ’a yapılacak hizmetlere herkesin katkısını sağlamak amacıyla başlattığı ziyaretlerine devam ediyor.
            Bu maksatla başlattığı ziyaretler zincirine Eskişehir’deki başarılı Emirdağ’lı işadamlarını ziyaretle devam etti. Bu ziyaretlerinin devam edeceğini belirten Kaymakam AĞCA, bugün Özel Eskişehir Sakarya Hastanesini ziyaret etti. Hastane sahibi Dr. Mustafa EMEKSİZ’in yurt dışında olması sebebiyle, Hastanenin kurucu müdürü Mesut ACET, ev sahipliği yaptı.

“Eskişehir’de Emirdağlılar Vakfını ziyaretimde gördüm ki, Emirdağlılar son derece başarılı ve etkili görevlere gelerek,  gerek meslek odalarında, gerekse diğer sivil toplum kuruluşlarında  önemli yerlere gelmişler. Bu beni son derece gururlandırdı. İş hayatında da gördüm ki , Emirdağ’lılar  Eskişehir’de çok başarılı işlere imza atmışlar. Bunun en güzel örneği de Sakarya Hastanesi gibi Bölgenin en büyük hastanelerinden birini kazandıran Dr. Mustafa EMEKSİZ’i ve Hastanenin kurucu Müdürü Mesut ACET’i tebrik ediyorum. Hastaneniz gerçekten son derece modern ve ileri tıbbi teknikleri kullanan, üç büyük ildeki hastanelerin imkanlarını  aratmayan bir hastane olmuş.” Dedi.