Emirdağ da İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene İlçemiz Kaymakamı Akın Ağca’nın yanısıra Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Hacı Halil Yedikapu, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Müftüsü, Bolvadin Müftüsü, Daire amirleri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin ‘’Küfe’’ adlı manzum hikayenin canlandırılması katılanların büyük beğenisini kazandı.

Mehmet Akif Ersoy'un birçok ülkenin az yetiştirdiği ve Türkiye'nin de nadir şahsiyetlerinden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Cengiz Pala, Ersoy'un çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.

Programın sonunda ise Mehmet Akif Ersoy’u anlatan resim ve kompozisyon dalınca dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim ve kompozisyon dalında 1. Olan öğrenciler ödülünü İlçemiz Kaymakamı Akın Ağca’nın elinden aldı. 2.olan öğrenciler ise hediyelerini İlçemiz Jandarma Komutan vekili Koray Yılmaz’ın elinden alırken, 3. Olan öğrenciler ise hediyelerini Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala tarafından aldılar.