Emirdağ İhl Kuran OkumaEmirdağ Kültür ve Sanat Merkezinde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce Türkiye genelinde düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası Güzel Kuran Okuma yarışması düzenlendi. Afyonkarahisar ve İlçeleri Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Güzel Kuran Okuma yarışması, Emirdağ Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Merkez ve ilçe İmam Hatip Liseleri'nden toplam 11 yarışmacı katıldı. Jüri önünde önceden belirlenen surelerden bölümler okuyan yarışmacılar güzel sesleri ile dinleyenleri mest etti.

Jüri tarafından ses, kıraat ve makam gibi unsurların değerlendirildiği yarışmanın sonucunda birinciliği Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinciliği Şuhut

Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncülüğü ise Sultandağı Anadolu İmam Hatip Lisesi kazandı.

Yarışmada birinciliği elde eden Emirdağ  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ödülünü Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca’nın elinden aldı. İkinci olan Okul Şuhut Anadolu İmam Hatip Öğrencisi Ödülünü Ayonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Daire müdürünün elinden alırken, Yarışmada üçünçü olan Sultandağı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ise ödülünü Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala’dan aldı.