Şair ve Yazarlar İftar da Buluştu

Hits: 919

Eskişehir'li ve Emirdağlı şair ve yazarlar, Kubat Kültürevi'nde buluşarak iftarlarını açtılar. çok sayıda şair ve yazarların katıldığı iftarda; Emirdağ'ın yöresel yemeği olan bulgur pilavı ile yuka, şair ve yazarların iştahla yedikleri, sevdikleri yemekler arasında idi. Şair ve yazarlar iftarda birbirleriyle kaynaşarak sohbet ettiler.
   İftardan sonra yemek duası yapıldı. Osmangazi Üniversites'nde öğretim Üyelerinden  Prof.Dr. Halil Buttanrı, Prof.Dr. Müzeyyen Buttanrı, Prof.Dr. Tamilla Aliyeva'ya, şair ve yazarlara katkılarından dolayı, Eskişehir Şairler Derneği' tarafından törenle ödül belgeleri verildi. Ödül töreninde konuşan Prof.Dr.Halil Buttanrı şunları söyledi: ''Eskişehir'de bulunan şair ve yazarlar, Türkiye'ye edebiyat alanında ışık tutmaktadırlar. Ayrıca eserleri yayınlanan şair ve yazarların, edebiyatımıza hizmetlerinden dolayı, Üniversite öğrencilerimize, eserlerini tez konusu olarak veriyoruz. Öğrencilerimizde tezlerini hazırlayıp bizlere sunuyorlar.

Aranızda burda  bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizlere ödüllerimizi veren Şairler Derneğine teşekkür ederiz.''
                 İftar yemeğine; Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği yöneticileri, emekli emniyet müdürü dünyaca ünlü şair Nedim Uçar, şair avukatlar, iftar yemeğine katıldılar.Ayrıca küçük yaşta çocuk olan Gulce Gundoğdu, iftar yemeğinde şiir okuyarak herkesin taktirini kazandı.

Add comment


Security code
Refresh