ESAB'tan LKonuk'a Ziyaret

Hits: 965

Kısa adı ESAB olan, Eskişehir- Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği Belçika-Bürüksel Temsicisi Emirdağlı, Birgül Kapaklıkaya Eryörük, İstanbul-Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Emirdağlı, Prof. Dr. Muhsin Konuk'u makamında ziyaret etti. Sosyal ve kültürel konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette, Eskişehir' de yapılacak sosyal,kültürel ve sanatsal projelerin hayata geçirilmesi için gerekli adımlar atıldı.               
              Üsküdar Üniversitesi Biyoloji Bölümünde görev yapan ve biyoloji alanında dünyanın sayılı bilim adamları arasında olan Prof. Dr. Muhsin Konuk, ''Üniversite ve Bölümleri hakkında bilgi verdi. Üniversitenin Avrupa’da özellikle Almanya ile önemli projeleri olduğunu bildirdi.
Son yıllarda Türkiye’de özellikle bilim ve teknolojik açısından çok önemli gelişmelerin olduğunu'' belirtti.  Konuk, misafirlerine üniversitedeki biyoloji laboratuvarlarını gezdirdi.
           ''Daha önce Brüksel, VUB üniversitesinde öğrenci derneği başkanlığı yapan ESAB Belçika-Bürüksel temsilcisi yazar Birgul Kapaklıkaya Eryürük yaptığı açıklamada:''Konuk’a Belçika’da olan

eğitim sorunlarından bahsetti.  Kısa adi ESAB olan, Eskişehir ve Emirdağlılar Kültür ve Sanat Derneğini tanıtarak, yönetim kurulunda birbirinden değerli eğitimci, yazar ve bilim adamlarının bulunduğunu söyledi. İlerideki yapılacak programlarda, kendilerini de aralarında görmekten büyük memnuniyet duyacaklarını''.  
RESİM ALTI: ESAB, Belçika-Bürüksel Temsilcisi yazar Birgül Kapaklıkaya Eryörük'ün, Üsküdar Üniversitesi Rektöt Yardımcısı Prof.Dr. Muhsin Konuk'u makamında ziyareti ile ilgili görüntüler.

Add comment


Security code
Refresh