Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı araştırmacı-yazar Ahmet Urfalı ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir’in sevilen ve başarılı Emirdağlı iş adamı Ömer Alhan’ı iş yerinde ziyaret etti. ESAB Başkanı araştırmacı-yazar Ahmet Urfalı, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada: ''ESAB Derneği'nin yapacağı etkinlikler hakkında Emirdağlı İş adamı Ömer Alhan’ı bilgilendirdim. Amaçlarımız, Eskişehir ve Emirdağ kültürünü kaynaştırarak , kentlilik bilinci içinde kültürel –sanatsal anlamda birliktelik sağlamaktır. Etkinliklerimizi bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz''dedi.
       Emirdağlı İş adamı Ömer Alhan da yaptığı konuşmada; ‘’ESAB’ı çok yakından takip ediyorum

ve yaptıkları etkinliklere katılmaya çalışıyorum. Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'e güzel ve yararlı sanatsal ve kültürel etkinlikler yaptığınıza yürekten inanıyorum, Mekanımıza teşrif ederek bizi onurlandırdınız. Sizlere gayret ve başarılar diliyorum’’dedi.
      Ziyarette Emirdağlı İş adamı Ömer Alhan’a, ''Ahmet Urfalı’nın  Emirdağ  Tarih ve Kültür Atlası ve Halk ozanı Fakı Edeer’in Harman-1'' adlı kitapları törenle taktim edildi.