ESAB'tan Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Hits: 888

Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB); 'Dünya Kadınlar Günü' etkinliği Büyük şehir Belediyesi  Sanat Merkezi Ergin Orbey Sahnesi'nde 3 aşamada gerçekleştirildi.
      Davetlilerin yoğun ilgisi nedeniyle etkinlik coşkuyla izlendi. ESAB Başkanı Ahmet Urfalı açılış konuşmasında: 'Dünya Kadınlar Günü' için bu etkinliği düzenleyerek sizleri birbirinizle kaynaştırdık. Kadın toplumun her kademesinde temsil edilmeli, her ortamda söz sahibi olmalıdır. Ama anne olmak da kutsaldır.Tüm kadınlarımızın 'Kadınlar Günü'nü kutluyoruz'' dedi.
     Programın birinci bölümünde; Kanun eşliğinde canlı müzikle kadın şairimiz Rabia Barış'ın şiirleri seslendirildi.Keman sanatçısı Nazan Naz okuduğu şarkılarla dinleyicilerin beğenisini kazandı. Türk

Halk Müziği Sanatçısı Şefika Mumcu, Emirdağ Türkülerini seslendirdi. Belçika'dan Eskişehir'e gelen dünyaca ünlü halk ozanı Fakı Edeer, 'Kadınlar Günü'ile ilgili şiirler okudu,türküler söyledi. Programın ikinci bölümünde; Avrupa'dan ve Türkiye'nin değişik köşelerinden gelen kadın yazarlara, gazetecilere onur ödülleri verildi. Programın üçüncü bölümünde; kadın ressamların yaptığı karma resim sergisi törenle açıldı ve davetlilerin beğenisine sunuldu.
RESİM ALTI: ESAB'ın düzenlediği 'Dünya Kadınlar Günü' etkinliğinden görüntüler.

Add comment


Security code
Refresh