Urfalı'dan Eğitim Fakultesine Konferans

Hits: 996

    Öğretmen Okulları'nın 166. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde bir kutlama programı düzenlendi. Bu kutlama programına; Eskişehir'den konuk olarak Kütahya'ya davet edilen, Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı, eğitimci-araştırmacı-yazar Ahmet Urfalı, 'Öğretmen Okulları' ile ilgili  Eğitim Fakültesi'nde konferans verdi.
     Eğitim Fakültesi öğrencileri hep birlikte, coşkuyla 'Öğretmen Marşını' okudular. Son sınıf öğrencisinin okuduğu “Ben Öğretmen olmak istiyorum” şiiri de büyük ilgi gördü. Eğitim Fakültesi

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nida Bayındır programın açılış konuşmasında; “ Bilindiği gibi insanoğlu tarihi boyunca edindiği bilgi ve birikimi, kendinden sonraki nesle aktararak, günümüz bilgi ve teknolojisine ulaştı. Bilgi ve kültür nakli de, eğitim yoluyla yapılmaktadır. Hepimizin hayatında, çok özel bir anlam taşıyan, öğretmenlerimiz; bir çocuk için, dış dünyaya adım attığı andan bir yetişkin oluncaya kadar en önemli rehberdir.  İnsanın ‘insan’ olmasında, öğretmenlik kadar doğrudan etkili olan başka bir meslek yoktur''dedi.
    Eskişehir Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı, eğitimci-araştırmacı- Yazar Ahmet URFALI yaptığı konuşmasında; ''Zaman içinde köy enstitüleri ve eğitim enstitüleri ile devam eden öğretmen yetiştirme serüveni eğitim yüksek okulları, eğitim fakülteleri ve öğretmen liselerinin kurulması ile devam etti''dedi.
    Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nida Bayındır; ESAB Başkanı eğitimci-araştırmacı-yazar Ahmet Urfalı'ya, Rektörlük adına düzenlenen törende,''Teşekkür Belgesi''ödülü verdi.

Add comment


Security code
Refresh