Kutlu Doğum Haftası Şiirlerle Karşılandı

Hits: 982

  'Kutlu Doğum Haftası' nedeniyle, Eskişehir Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) üyeleri  şair Rabia Barış ve keman sanatçısı Nazan Naz “şiir ve musiki dinletisi” düzenledi. Konuk olarak, Eskişehir İl Müftü Yardımcısı Orhan Tosun katıldı.
      Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Sivil Yerel Oluşum Merkezi (ESYO)’da gerçekleştirilen programda; Eskişehir İl Müftü Yardımcısı Orhan Tosun, 'Peygamber efendimizin ahlakından ve insan sevgisinden' örnekler verdi ve  insanlığa bakış açısını katılımcılara anlattı. SOMED Zihinsel Engelliler Derneği’nin ilahi grubu, keman sanatçısı Nazan Naz eşliğinde ilahiler söylediler. Halk Ozanı Arif Çayır’da sazıyla ilahiler söyledi. Eskişehir ve Emirdağlı şairler, peygamber efendimize yazdıkları şiirleri okudular. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Güzel Sanatlar

Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Buttanrı ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Müzeyyen Buttanrı ve Prof. Dr. Tamilla Aliyeva Abbashanlı’da, 'peygamber sevgisinin edebiyatımızdaki yeri' konusunda birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında: '' İlk İslami Türk eseri Kutadgu Bilig’den günümüze kadar uzanan bu çizgide, asırlardır Peygamber sevgisini dile getiren binlerce manzume mevcuttur. Bugün de şairlerimiz güzel birer münacat örnekleri verdiler ve kendilerini kutluyoruz” dediler.

Add comment


Security code
Refresh