Ticare Odasından Kurumsallaşma ve İnovasyon Eğitimi

Hits: 769

Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, 2015 yılı faaliyet planı çalışmaları kapsamında düzenlenen üye eğitim ve seminerlerine; Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim görevlileri Dr. Murad Tiryakioğlu ve Yard. Doç. Dr. Emre Görgülü’nün konuşmacı olarak katıldığı “Kurumsallaşma ve İnovasyon” eğitimiyle devam edildi.
Emirdağ Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim toplantısında konuşan Tiryakioğlu, kurumsallaşma kültürünün mikro ve makro düzeydeki işletmeler ve kamu kurumlarındaki yerine değinirken; yaratıcı düşüncenin teknik bir icada dönüştürülerek ticarileştirilmesi,

hizmet, pazarlama, ürün yeniliği gibi süreçlerin gerekliliğine dair inovatif fikirlerin öneminden bahsetti.
Tiryakioğlu, konuşmasının devamında hızla değişen rekabet ortamında ticari işletmelerin varlıklarını devam ettirebilmeleri için; ürün, hizmet ve üretim yöntemlerini sürekli olarak değiştirmeleri ve geliştirmeleri gerektiğini aksi takdirde değişime ayak uyduramayanların faaliyetlerini zor şartlarda sürdüreceklerini belirtti.
Geniş bir ilginin olduğu eğitim toplantısına; İlçe Kaymakamımız Akın AĞCA, Davulga Belediye Başkanı Salih GÜNDOĞAN, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.İbrahim AKTEPE, Oda Yönetim ve Meclis Kurulu,Oda üyelerimiz, Emirdağ Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve çok sayıda kurum yetkilisi katıldı.

Add comment


Security code
Refresh