Gönül Sarayında Paten Kursu

Hits: 851

Emirdağ Belediye'sinin kente kazandırdığı, özellikle yaz aylarında okulları tatil olan çocukların eğlence merkezi olan Gönül Sarayı'nda yaz ayı boyunca birbirinden farklı birçok kurs verildi. Hâlâ da verilmeye devam eden kurslar arasında yer alan 'paten kayma' da bunlardan biri. Ücretsiz olan paten kayma kursunda 5 yaş grubundan 13 yaş grubuna kadar yaklaşık 35 öğrenci aldıkları eğitimle hobilerini gerçekleştirerek kaymanın keyfini çıkarıyor. İki ayı aşkın süredir devam eden paten kayma kursunda öğrencilerin %80 'i artık özgürce, kimseden yardım almadan kayabiliyor. Banu Akın tarafından verilen paten kayma dersleri hâlâ devam ediyor.

Paten kayma kursu eğitmeni Banu Akın bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, paten kaymanın spor amacının yanı sıra; stresi azalttığı, kalp hastalıkları riskini düşürdüğü, esneklik, kas dayanıklılığı, güç, denge ve koordinasyonu artırarak kemikleri güçlendirdiğini ifade etti. Akın, meraklıları için ikinci dönem kayıtlarının da alınmaya başlandığını ve kişilerin kayıt olduğu takdirde hemen derslere başlanabileceğini belirtti.

Birçok sportif branşta kurslar sağlayarak kentin gelişimine katkı sağlayan ve ilçemize geleceğin sporcularını kazandıran Emirdağ Belediyesi bünyesindeki Gönül Sarayı'nda verilen kurslara ilgi her geçen gün artarken; oldukça keyifli geçen kurslar ise renkli görüntülere de sahne oluyor.

Add comment


Security code
Refresh