Ulu Önder İlçemizde Törenlerle Anıldı

Hits: 749

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde ilçemiz Emirdağ'da düzenlenen törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, ilçe Kaymakamı Akın AĞCA, ilçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ali ÇETİN, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN, Emirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Ercan TÜRE, Emniyet Müdür Vekili Ali DUMAN, Milli Eğitim Müdürü Taner KARAÇAL, daire amir ve müdürlerinin yanı sıra sivil ve askeri erkan, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtı'na ilçemiz Kaymakamı Akın AĞCA tarafından Kaymakamlık, ilçemiz Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ali ÇETİN tarafından Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanımız Uğur Serdar KARGIN tarafından Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayan tören, saat 09.05'te 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. Bayrak, daha sonra yarıya indirildi. Tören öncesinde ve tören sırasında ise polis mensuplarının Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi. İnkılap Ortaokulu öğrencilerinden Mustafa Ozan ÇELİK'in "Mustafa Kemal'e Giden Yol" adlı şiiri okumasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

10 Kasım Atatürk'ü anma programı çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Emirdağ Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na geçildi.

Add comment


Security code
Refresh