EYAD Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Gösterim: 2066
Kısa adı EYAD olup Belçika’da faaliyetini sürdüren “Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” 2007 Faaliyetlerini anlatmak ve 2008 projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Emirdağ ilçesinde bir toplantı düzenledi.
Toplantıya Emirdağ Kaymakamı, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü, Daire Amirleri, CHP İlçe Başkanı, Emirdağ spor klüp Başkanı, Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Oda Başkanları ve TEMA Emirdağ Temsilcisi katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan,EYAD ikinci Başkanı Necati ŞEVİK gelen davetlilere teşekkür ederek EYAD Başkanı Metin EDEER 2007 Faaliyetleri ve 2008 projeleri hakkında bilgi verdi. EDEER konuşmasında;”EYAD olarak 2007 yılında her zaman olduğu gibi engelli vatandaşlarımıza araç yardımında, Ramazan ayında yardıma muhtaç vatandaşlarımıza gıda ve giyim yardımında bulunuldu. Aziziye İlköğretim Okuluna Kütüphane yapılışında katkılarını, Huzurevine, İlçe Nüfus Müdürlüğüne, bazı köy okullarına ve Öğrenci ailelerine çeşitli yardımlar yapıldı.
 2008 yılında da EYAD olarak engelli vatandaşlarımıza yine araç yardımında bulunmayı, Belediyeye bir adet Ambulans hibe edilmesini, Emirdağ Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesine servis aracı alınması ayrıca Emirdağ merkezinde bir anaokulu yapmayı planlıyoruz. Desteklerinden dolayı emeği geçen herkese ve siz değerli katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ yapmış olduğu konuşmada;”EYAD’ın olumlu çalışmalarını titizlikle takip ediyoruz. Emirdağ’ımız adına yapılan tüm çalışmalar bizleri memnun etmektedir” dedi.
Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yapmış olduğu konuşmasında;”Organize Sanayi Bölgesi için yapılan çalışmalar son aşamada tapular çıkarılmıştır. Bu aşamadan sonra yatırımcıların Emirdağ’a gelmesini bekliyoruz.2007 yılı Ekim ayında Emirdağ ilçesinde göreve başladığım günden itibaren EYAD’ın çalışmalarını yakından takip ediyorum. Bu olumlu çalışmaların artarak devam etmesi diler EYAD yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Yemekte TEMA Temsilcisi Ahmet Şahbaz,CHP İlçe Başkanı Mehmet Pala, dilek ve temennilerde bulundular.
Emirdağ Nüfus Müdürü ve Aziziye İlköğretim Okulu Müdürü kurumlarına katkılarından dolayı EYAD Başkanı Metin EDEER, İkinci Başkan Necati ŞEVİK, Emirdağ Temsilcisi Gökhan YÜCE’ye verilmek üzere hazırlanan teşekkür plaketlerini Emirdağ kaymakamı Zekeriya Güney verdi.

Comments are now closed for this entry