Emirdağ Sosyal Dayanışma Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Op. Dr. Orhan Özkır 20 Mart 2016 Pazar günü Eskişehir Serbest Mali Müşavirler Muhasebeciler Odası (ESMMMO) Konferans salonunda yapılacak olan Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısında Vakıf başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Özkır yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Emirdağlı hemşehrilerimin güveni ve desteğine dayanarak üç dönemdir Vakıf başkanlığını yönetim kurulumuz ile birlikte yürütmekteyim. Bu süre zarfında hemşehrilerimin güven ve desteğini boşa çıkarmamaya, onların güven ve desteğine layık olmaya çalıştım.

VAKFIMIZ GELİŞTİ VE BÜYÜDÜ MARKA DEĞERİ ARTTI

Bu sürede Vakfımız gelişti, büyüdü ve hepsinden önemlisi hemşehrilerimiz arasında ve Eskişehir toplumu içerisinde saygın ve seçkin bir yere kavuştu. Bunu yaparken dürüstlükten, adaletten, eşitlikten, yardımseverlikten, alçak gönüllülükten hiç taviz vermedik.

Bu üç dönemde Emirdağlı ancak ekonomik durumu yetersiz olan 1.000 nin üzerinde üniversite öğrencisine burs verdik. Odunpazarı Emirdağ Kültür Evini faaliyete geçirdik. Anadolu Üniversitesi, Emirdağ Belediyesi ve Emirdağ Kaymakamlığı ile işbirliği yaparak yıllardır Amerikalıların yürüttüğü Amorium Antik Kenti kazılarının kendi üniversitemiz tarafından yürütülmesini sağladık. Emirdağlı şair ve yazarlarımızın ortaya koyduğu eserlere imza günleri düzenledik, teşvik ettik ve destekledik. En son Şükrü ve Özcan Türkmen hemşehrilerimizin "Emirdağ Ağzı" kitabı hem ülkemizdeki akademik çevrelerden, hem ulusal yayın yapan TV programlarında hem de Azerbaycan, Irak Türkmeneli bölgesinde kültürel araştırmalara konu oldu, geniş yankı bularak ses getirdi.

Emirdağlılar Vakfı Türk Halk Müziği Gönül Dostları korosunu kurduk. Burada işin yükünü kaldıran Koro Şefimiz hemşehrimiz Halil Rifat Aydemir'e teşekkür ediyorum. Ayrıca koromuzda hiç bir karşılık beklemeden aralıksız çalışmalarını sürdüren koromuz sazendelerine ve ses sanatçılarına da teşekkür ediyorum. Son bir yıldır (Soma Maden faciasından bu yana) gerek konserler, gerek 8 mart kadınlar günü gibi geleneksel olarak düzenlediğimiz etkinliklerimize ülkemizin içinden geçtiği olağanüstü koşullar ve her gün içimizi yakan şehitlerimizin anısına saygı gereği ara verdik.

Bu arada Vakfı kısır çekişmelerin, siyasi manevraların, çeşitli kişisel hesapların, bireysel ihtirasların uzağında tutmaya azami gayret gösterdik.

Ancak Emirdağ ve Emirdağlıları kimliğine, siyasi görüşüne bakmaksızın destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Akademik kariyer yapan doçent ya da profesörlerimizin tanıtılmasında yanlarında durduk, oda seçimlerinde aday olan hemşehrilerimizi destekledik. Muhtarlık seçimlerinde Emirdağlı hemşehrilerimizin yanında olduk. Şu anda Eskişehir'de muhtarlık ve oda başkanlığı yapan çok sayıda hemşehrimiz var. Son seçimlerde Emirdağlı iki vekilin parlamentoya girmesi de diğer başarılı hemşehrilerimiz kadar bizleri gururlandırdı.

Vakıf olarak bilim, kültür ve sanat ağırlıklı "Emirdağ" dergisini düzenli olarak çıkardık ve dünyanın değişik bölgelerindeki ve ülkemizin farklı şehirlerindeki hemşehrilerimize ulaştırdık.

Hemşehrilerimizin birbiri ile iletişim kurabilmesi için ortam hazırladık. Gerek www.emirdagvakfi.com internet sitemizden, gerek Twitter hesabından ve gerekse google+ hesabından haberleri, duyuruları hemşehrilerimize ulaştırdık. Yine toplu SMS yolu ile hemşehrilerimizin açılış, etkinlik, cenaze vb. duyurularımı veritabanımızda cep telefonu kayıtlı olan hemşehrilerimize ulaştırdık. Ramazan ayında toplu iftar yemekleri düzenleyerek, yemek ve eğlenceler tertip ederek, konserler ve etkinlikler düzenleyerek hem sosyal dayanışma hem de hemşehrilerimiz arasında kaynaşma ortamını sağlamaya gayret ettik.

Yurt dışındaki hemşehrilierimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile sürekli etkileşim içinde olduk. Yurt dışında seçilen Emirdağlı belediye başkanlarımız ve Millet vekillerimiz ile istişarelerde bulunduk ve bulunuyoruz.

Eskişehir'deki belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları ile yakın temas halinde bulunduk ve her platformda Emirdağlı hemşehrilerimizi temsil ettik.

Bundan sonraki dönemde de vakfımızın saygınlığının korunması, yaptığımız çalışmaların sürdürülmesi ve yeni projelerimizin hayata geçirilmesi için hemşehrilerimizin desteğini bekliyorum saygılarımla."

Emirdağlılar Vakfının olağan seçimli Genel Kurul Toplantısı 20 Mart 2016 Pazar günü saat 13.00 de ESMMMO konferans salonunda yapılacak. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde aynı yer ve saatte 27 Mart 2016 Pazar günü yapılacak. İkinci toplantıda çoğunluk aranmayacaktır.

ADRES : Eskişehir Serbest Mali Müşavirler Muhasebeciler Odası (ESMMMO) Konferans salonu (Adliye karşı ara sokağı) Alanönü Mah. Mahide Bolel Huzur Evi Cad. No:17/1 ESKİŞEHİR .