Ticaret Odasından İstanbul'a Çıkarma

Hits: 1122

Emirdağ Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve Ticaret Odası üyeleri; İstanbul’da düzenlenen ‘’Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri’ne katıldılar. İstanbul’da düzenlenen ‘’Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri’ne; Emirdağ Kaymakamı Hüseyin Sayın, Eskişehir – Emirdağ Kültür Sanat Derneği (ESAB) Başkanı Ahmet Urfalı, Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter,  Emirdağ Belediyesi Başkan Vekili Vahit Ünver,  Adaçal Kireç Fabrikası Müdürü Muharrem Kaplan katıldı. Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen katılıma Adaçal Endüstriyel Mineraller Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi destek verdi
Afyonkarahisar’ın kültürel değerlerini tanıtmak, Afyonkarahisar ve ilçeleri arasındaki dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını canlı tutmak, ekonomisi, üretim faaliyetleri konusunda bilgi vermek amacıyla Afyonkarahisar Valiliği organizasyonu çerçevesinde bütün ilçe ve kurumların katıldığı “Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri”  İstanbul- Maltepe sahilinde gerçekleştirildi.
Emirdağ hareket eden heyet, Eskişehir’den de iştirak eden Emirdağlılarla  birlikte Afyonkarahisar Valiliği görevinde bulunan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na makamında bir nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Balkanlıoğlu, heyeti hüsnükabulle kabul ederek; ‘’Emirdağ bizde iz bırakmış bir ilçemizdir. İnsanlarının çalışkanlığı, hamiyetperverliliği, vefası her türlü takdirin üstündedir. Ziyaretiniz beni ziyadesiyle memnun etti’’ diye ifade etti. Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na  ziyaret sırasında, Emirdağ Belediyesi Başkan Vekili Vahit Ünver tarafından Emirdağ’ın simgesi olan ‘Topakev’ armağan edildi. Emirdağ heyeti daha sonra Emirdağ’da daha önce kaymakamlık görevinde bulunan Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’yı makamında ziyaret etti. Kaymakam Çelikkaya, ‘’ Emirdağ hatıralarını anlatarak; ‘’Emirdağ hafızamızda çok farklı anılar bırakmıştır. Emirdağ halkı, yurt içinde ve yurt dışında öz benliğini koruyarak başarılar elde etmiştir’’ dedi. Bu ziyaret sırasında da Kaymakam Yusuf Ziya Çelikkaya’ya, Emirdağ Belediyesi Başkan Vekili Vahit Ünver tarafından Emirdağ’ın simgesi olan ‘Topakev’ armağan edildi. Daha sonra “Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri”nin düzenlendiği İstanbul-Maltepe’ye geçen heyet; Emirdağ Kaymakamlığı standının açılışında Emirdağ Kaymakamı Kaymakamı Hüseyin Sayın ile görüştü. Emirdağ heyeti, Adaçal Endüstriyel Mineraller Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi standını da ziyaret ettiler.  Emirdağ Kaymakamlığı standı, ziyaretçilerce büyük beğeni topladı. Emirdağ heyeti adına konuşan Emirdağ  Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, ‘’Bizim bu etkinliğe katılmamızı sağlatan  Emirdağ Ticaret Odası Başkanı  Halil İbrahim Aktepe’ye, Adaçal Kireç Fabrikası Müdürü Muharrem Kaplan’a heyetimiz adına teşekkür ederim‘’ dedi.

Add comment


Security code
Refresh