Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

Hits: 465

18 Mart 2018Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenlendi.

İlçemiz Suvermez köyünde bulunan ''Suvermez Şehitliği'' program kapsamında saat:10.00 da ziyaret edildi. Çelenklerin sunulmasının ardından Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'mız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Uzman Çavuş Memiş GENÇ yaptı. Emirdağ Satılmışoğlu Şehit Mustafa İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin şiir okumasıyla program sona erdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı ilçemiz Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Salonunda devam etti.

Salondaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Üzeyir Yörü yaptı. Programda öğrenciler tarafından sahnelenen Çanakkale Destanı isimli oratoryonun sunumu, Emirdağ Şehitlerinin ailelerine yapılan ziyaretten kısa bir görüntü yayınlandı.

Program Şehitlikle ilgili ilahilerin koro eşliğinde söylenmesi, Çanakkale Şehitlerine adlı şiirin okunması, Çanakkale’de Düğün adlı tiyatronun sahnelenmesi ve ödüllerin verilmesi ile son buldu.

Programa İlçemiz Kaymakamı Hüseyin SAYIN ,Emirdağ Belediye Başkanı Vekili Vahit ÜNVER , Jandarma Komutanı J.Üst Teğmen Orhan ÖZDEN, İlçemiz Daire Amirleri,Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Şehit Aileleri ve İlçe Halkımız katıldı.

Add comment


Security code
Refresh