Emirdağ da İmar Barışı Anlatıldı

Hits: 599

İmar BarışıAfyonkarahisar Çevre Şehircilik İl müdürlüğü tarafından Emirdağ Kültür ve Sanat Merkezinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Çevre Şehircili Şube Müdürü Fikret Karalar ve İnşaat teknikeri Halil İbrahim Yıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantı 3 Temmuz Salı günü saat 11 de yapıldı. Toplantıya Köy ve mahalle muhtarları katıldı.
8 Haziran’dan bu yana yürürlükte olan imar barışı hakkında bilgiler veren Yıldız “ İmar barışı sayesinde siz kaçak adlandırılan konut ve iş yerlerinize yapı kullanım belgesi alabileceksiniz. Aynı zamanda hazine arazilerine yapılan kaçak yapılara hem yapı kullanım belgesi alırken Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü sayesinde 5 yıl taksitle arsaları da alabileceksiniz. Fakat Mera ve Orman arazilerine yapılan konutlar için ilgili kurumlarla

arsanızın durumu öğrenerek ona göre başvuru yapılması gerekiyor. Başvurular için son tarih 31 Ekim 2018 tarihine kadar, ödemeleri ise tek taksitle 31 Aralığa kadar yapılacak. Fakat binalar e-devlet üzerinden giriş yapılırken dikkat edilmesi gereken konu ise doğruluk eğer kasıtlı bir şekilde yanlış beyan verip ücret yatıranların bedelleri iade edilmeyecek ve adli işlem başlatılacak” dedi.
Toplantı sonunda katılımcıların sorularına cevap verildi. Muhtarlara broşür ve belgeler dağıtıldı.

Add comment


Security code
Refresh