Emirdağ Gurbetçi Festivalinde Çoşkulu Başlangıç

Gösterim: 747

kubatEmirdağ Belediye Başkanlığı’nın Geleneksel olarak düzenlemiş olduğu 13. Gurbetçi Festivali 10 Ağustos 2018 Pazar günü ilçe Otogar alanında başladı. Festival ilk olarak saygı duruşuyla beraber İstiklal Marşı’nın okunmasıyla açılış yapıldı.13. Gurbetçi Festivali’nde gecenin açılış konuşmasını yapan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın protokol üyelerine, vatandaşlara ve  bu programın düzenlenmesine vesile olan gurbetçi hemşerilerimize katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.
Festivalin ilk günü Milletvekili Mehmet Taytak, Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, DP Parti Genel Başkanı   Gültekin Uysal, MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan,Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Bayram, Türk Yerel-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve çok sayıda halkın katılımıyla başladı.
Belediye Başkanı Uğur Serdar, Emirdağ’a katkıda bulunanlara plaket taktim etti. Gecenin ilk sahnesini şait Hakiki Kabakçı aldı. Şiirleriyle gülümseten Kabakçının ardından Kubat’ın Amcası Yoksul Derviş (Şemşettin Kubat  ) sahne aldı.
Gecenin As solisti Kubat havai fişekler eşliğinde sahneye çıktı. Çoşkulu kalabalıktan memnun olan Kubat yöresel ve ulusal Türküler seslendirdi. Gecenin sonunda sosyal paylaşım sitesinde “100 binler Emirdağ'da buluştuk.Birlikte söyleyip hasret giderdik.Her biri can parçası... Teşekkürler Emirdağ'ım” şeklinde yorum yaptı.

Festival de ikinci gün ise yöresel sanatçı ve şairler sahne aldılar. 14 Ağustos Salı günü Aydilge ve 15 Ağustos Çarşamba günü de Emre Kaya sahne alacak.

Add comment


Security code
Refresh