Eski Kaymakam Avcı Emirdağlılarla Buluştu

Hits: 537

ibrahim avcıBursa Vali Yardımcılığından, Samsun Vali Yardımcılığına atanan Emirdağ eski Kaymakamı İbrahim Avcı, Eski Dostları ile, Eskişehir’de bulunan Emirdağlılar Vakfı’nın Odunpazarı Kültürevi’nde eski dostları olan Eskişehir'deki Emirdağlılarla buluştu, hasret giderdi ve eski günleri yad ettiler. Emirdağlı dostları adına,  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı’ya, Eskişehir Lületaşından ‘’ATATÜRK KOCATEPE’’de tablosunu taktim etti.

Vefalı Emirdağlı dostları Eskişehir’deki Emirdağlılar Vakfı’nın Odunpazarı Kültürevi’nde ağırladılar ve eski günler özlemle yad edildi. Emirdağ eski Kaymakamı İbrahim Avcı, 1993 – 1997 yılları arasında Emirdağ’da Kaymakamlık yaptı. Dönemin Emirdağ Huzurevi Müdürü Ertuğrul Altınel, Yüksek Okul Müdürü Fikret Fıçıcı, Doğa Tarih Kültür Mozayiği Emirdağ kitabı yazar kadrosundaki Emirdağlı bilim insanı Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Sağlam, hayırsever Eskişehir’de iş adamı   Emirdağlı Hasan Çekiç ve Dönemin Emirdağ Anadolu Lisesi Müdürü Özcan Türkmen ile hoş saatler geçiren Avcı, Emirdağlılara selam ve saygılarını gönderdi.

Emirdağ ile bağını hiç koparmayan Samsun Vali Yardımcısı, Emirdağ’ın ağaçlandırmasında öncülük yaptı. Avcı; ‘’Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Teknik Eğitim Fakültesi ile yapılan Emirdağ’daki, ‘’İlk Sempozyumun’’ organizasyonunu üstlenmiştir ve  Sempozyum tebliğlerini kitap haline (Emirdağ Kültür Araştırmaları Sempozyumu, 1995) getirtmiştir. Resmi anlamda Emirdağ’ın ilk kitabını komisyon marifetiyle yazar (Emirdağ, 1995). İngilizce - Türkçe Doğa Tarih Kültür Mozayiği Emirdağ kitabını, Pof. Dr. Necdet Sağlam ve Özcan Türkmen ile birlikte yazar. İlk tv programını TRT Avrasya kanalına Prodoktör  Arslan Küçükyıldız yapımcılığında, Emirdağ Anadolu lisesi ve Emirdağ Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve kültür adamları ile yapar. Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle Emirdağlı yazar ve şairlerinin kitaplarını bastırmıştır. Emirdağ huzurevinin yapımında öncüdür''.

Program sonunda; Emirdağ’a hizmetlerinin unutulmadığını, unutulmayacağını dile getiren Emirdağlı dostları, yeni görevinde başarı dilekleriyle beraber Emirdağlı dostları adına,  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı’ya, Eskişehir Lületaşından ‘’ATATÜRK KOCATEPE’’de tablosunu taktim etti.

Add comment


Security code
Refresh